اخبار, نوشته ها

امتیاز متامتریک بازی Rise of the Ronin منتشر شد

بازی Rise of the Ronin منتشر شد

بازی انحصاری Rise of the Ronin روز گذشته برای پلی استیشن 5 عرضه شد. این عنوان در وب سایت متامتریک، از منتقدان امتیاز قابل قبول 76 را دریافت کرده است. این امتیاز در حد قابل قبول است و نشان دهنده رضایت اکثریت بازیکنان است. بازیهای تیم نینجا، اصولا به همین شکل امتیاز دهی می شوند و با اینکه بسیار مورد توجه قرار نمیگیرند، اما فروش قابل قبولی داشته و طرفداران خاص خود را دارند.

این بازی که ساخت استودیوی Team Ninja از استودی های Koei Tecmo است، گویای داستان و تاریخ کشور ژاپن در دهه 1860 میلادی است. زمانی که کشور ژاپن به تازگی مرزهای خود را به کشور های غربی باز کرده است و اوضاع کشور بسیار ناامن و آشوب پذیر شده است.

استودیوی تیم نینجا، در پرونده خود بازی های سولز لایک محبوبی مثل Nioh و Nioh 2 را دارد. بازی Rise of the Ronin بدون شک الهام های بسیاری از نسخه دوم بازی Nioh گرفته است. با این حال نمیتوان آن را یک بازی سخت و Souls Like خواند.

امتیاز متامتریک بازی Rise of the Ronin منتشر شد

سامورایی بی ارباب در Rise of the Ronin

در داستان Rise of the Ronin، ما به عنوان یک رونین ناشناس، شاهد درگیری بین سنت گرایان و ملی گرایان دوران Edo در ژاپن خواهیم بود. رونین ها، سامورایی هایی هستند که بدون خانه و ارباب در سرتاسر سرزمین در جستجو اند. بدون اربابی مشخص، این جنگجویان از خانه و مردم خود دفاع می کنند. بازیکنان میتوانند با افراد سرشناس و کلیدی دوره Edo ملاقات کنند. تصمیمات بازیکن به عنوان یک رونین و جنگجو پر اهمیت است. بازیکن آزادی عمل دارد تا بر اساس باور های خود و سنجش موقعیت، به یکی از فرقه ها یا گروه های مبارزه گر در ژاپن بپیوندد، و یا به طور کامل بی طرف بماند.

این بازی فقط برای پلی استیشن 5 عرضه شده است. فعلا خبری از عرضه آن برای ایکس باکس و کامپیوتر نیست. با توجه به اینکه  بازی های قبلی Team Ninja نیز مدتی در انحصار کنسول بودند و سپس برای کامپیوتر عرضه شدند، بعید نیست که در سال های آینده شاهد عرضه این بازی برای کامپیوتر نیز باشیم. خوشبختانه طرفداران کامپیوتر، در حال حاضر Ghost of Tsushima را برای رفع عطش خود برای بازی های سامورایی در لیست دارند. این عنوان به زودی برای کامپیوتر عرضه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید