آموزش, نوشته ها

افزایش سرعت دانلود در پلی استیشن

آموزش افزایش سرعت دانلود در پلی استیشن

یکی از بزرگترین معضل هایی که گیمر های ایرانی با آن سروکله می زنند، ناپایداری سرعت اینترنت در هنگام دانلود فایل های بازی است. گیمر های PC به لطف آزادی عمل در فضای ویندوز، میتوانند مجموعه مختلفی از ابزار ها و حقه های افزایش سرعت دانلود را امتحان کنند، مثل استفاده از دانلود منیجر ها و دانلود بک آپ بازی ها از سایت ها. اما چگونه سرعت دانلود پلی استیشن را بالا ببریم؟

گیمرهای کنسول از قابلیت های PC بهره مند نیستند. اگر چه یک کاربر پلی استیشن میتواند بک آپ بازی را از یک سایت ایرانی دانلود کرده و سپس به کنسول منتقل کند، اما این کار دردسرهای خود را دارد و میتواند بسیار زمان گیر باشد. یک راه حل سریع و کارآمد برای افزایش سرعت دانلود پلی استیشن، استفاده از  DNS است.

کاربران پلی استیشن در صورتی که DNS های مناسب را برای کنسول خود تنظیم نکرده باشند، ممکن است در دریافت خدمات آنلاین برای کنسول با مشکل مواجه شوند. مشکلاتی مثل کاهش سرعت دانلود، قطع شدن دسترسی به شبکه PSN، اختلال در سرویس Voice، لگ زدن در بازی و دیگر چالش ها.

خوشبختانه امکان تنظیم دستی DNS در پلی استیشن وجود دارد. برای آشنایی بیشتر با مبحث DNS و آموزش روش تنظیم DNS روی کنسول پلی استیشن 5 به این مطلب مراجعه نمایید. اگر قصد بالا بردن سرعت دانلود پلی استیشن و پایداری اینترنت کنسول خود را دارید، پیشنهاد میکنیم حتما برای تغییر دی ان اس کنسول خود وارد عمل شوید.

بهترین DNS برای پلی استیشن 

معرفی بهترین DNS ها برای افزایش سرعت دانلود

در فضای اینترنت، دی ان اس های بسیار زیادی در داخل و خارج کشور یافت می شود. این موضوع ممکن است بسیار سردرگم کننده باشد. پس بهترین DNS برای پلی استیشن کدام است؟ چه آدرسی را برای افزایش سرعت دانلود پلی استیشن استفاده کنیم و کدام آی پی ها برای کاهش پینگ بهتر است؟

در این مقاله لیستی از  معروف ترین و پرکاربردترین DNS ها را برای افزایش سرعت دانلود Playstation آورده ایم. این سرور معمولا بهترین نتیجه را برای گیمر های کنسول داشته اند.

معرفی بهترین DNS ها برای گیمینگ

  • DNS شرکن Quad9 بهترین گزینه برای بهبود پینگ:

Primary DNS: 9.9.9.9

Secondary DNS: 149.112.112.112

  • DNS شرکت گوگل برای افزایش سرعت دانلود و کاهش پینگ:

Primary DNS: 8.8.8.8

Secondary DNS: 8.8.4.4

  • DNS کلودفلر برای افزایش و پایداری سرعت دانلود:

Primary DNS: 1.1.1.1

Secondary DNS: 1.0.0.1

  • Open DNS برای بهبود پینگ و پایداری سرعت دانلود:

Primary DNS: 208.67.222.222

Secondary DNS: 208.67.220.220

  • تنظیمات NTT DNS برای بهبود سرعت دانلود:

Primary DNS: 129.250.35.250

Secondary DNS: 129.250.35.251

  • Verisign شرکت برای بهبود سرعت دانلود و قطع نشدن سرور:

Primary DNS: 64.6.64.6

Secondary DNS: 64.6.65.6

چگونه بهترین سرور را انتخاب کنیم؟

اگر به دنبال یک راه آنی برای یافتن بهترین آدرس هستید، متاسفانه باید بگوییم که چنین چیزی ممکن نیست. یافتن یک DNS مناسب زمان بر است و ممکن است لازم باشد چندین آی پی مختلف را تست کنید. در نهایت این عمل باعث افزایش سرعت دانلود پلی استیشن شده و ارزش زمان صرف شده را خواهد داشت.

با یک جستجوی ساده در فضای اینترنت، می توانید DNS های زیادی را بیابید. تعدادی از این سرور ها نیز در داخل کشور فعالیت می کنند. برخی کاربران گزارش داده اند که دی ان اس های ایرانی بسیار تاثیرگذار هستند و برخی نیز گلایه مند بوده اند. اما DNS های معرفی شده در این مقاله، عموما در بین برترین سرور های شناخته شده در بین گیمر ها قرار دارند.

از آدرس های DNS موجود در این آموزش می توانید برای کنسول ایکس باکس و PC نیز استفاده کنید. به طور کل این سرور ها برای گیمر ها بسیار کارآمد هستند.

همچنین اگر قصد خرید پلی استیشن پلاس یا خرید بازی های پلی استیشن را دارید میتوانید از طریق فروشگاه ما با کمترین قیمت ممکن و به صورت قانونی خرید انجام دهید.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید