آموزش, نوشته ها

چگونه ریجن اکانت استیم خود را پیدا کنیم؟

نحوه یافتم ریجن استیم

ریجن اکانت استیم و نحوه یافتن آن

 

ریجن اکانت استیم، نشان دهنده منطقه و کشوری است که فروشگاه استیم بر روی آن تنظیم شده است. این موضوع بر روی چند عامل در استیم تاثیر دارد که دانستن آن برای کاربران ضروری است.

استیم به عنوان یک پلتفرم بازی های کامپیوتری، در سراسر دنیا مورد استفاده قرار میگیرد. آمارها نشان داده که در ماه ژانویه سال 2023 تعداد کاربران این پلتفرم به بیش از 31 میلیون رسیده است. این کاربران از کشورهای بسیاری به سوی استیم آمده اند. کشورهایی که دارای وضعیت اقتصادی، اجتماعی و سیاسی مختلفی هستند. این عوامل که تاثیر مستقیم بر ارزش پول کشور ها دارد منجر شده که در برخی کشور ها ارزش پول بسیار پایین تر از دیگر کشور ها باشد.

نحوه یافتم ریجن استیم

شرکت Valve به عنوان یک کسب و کار بین المللی، این موضوع را برای کاربران استیم در نظر گرفته است. این کمپانی خود را موظف دانسته که با تعریف سیستم ریجن اکانت استیم، بازی های کامپیوتری موجود بر روی این پلتفرم را  بر اساس ارزش پول هر کشور و قدرت خرید مردم آن تنظیم کند.

این عملکرد شرکت Valve موجب شده که بسیاری از بازی های استیم در کشور های مختلف با قیمت متفاوتی به فروش برسد. این قیمت ها معمولا در کشور های فقیر و کم درآمد بسیار پایین تر است. به طور مثال یک بازی جدید که در ریجن آمریکا به قیمت 60 دلار به فروش میرسد، ممکن است در کشور ترکیه قیمتی کمتر از 400 لیر داشته باشد که در زمان نشر این مطلب برابر 20 دلار است.

چگونه ریجن استیم خود را بیابیم

 

برای یافتن ریجن اکانت استیم دو راه وجود دارد. پس از ورود به اکانت خود (لاگین) در کلاینت و یا وب سایت استیم، به بخش فروشگاه مراجعه کنید. در صفحات فروشگاه، می توانید قیمت هر بازی را در کنار آن ببینید. واحد پول نشان داده شده در کنار قیمت بازی نشان دهنده ریجن اکانت استیم شماست. به طور مثال TL نشان دهنده لیر ترکیه، R$ نشان دهنده رئال برزیل و € نشان دهنده یورو است. اما اگر با نشانه های اختصاری ارز های مختلف آشنا نیستید، راه حل دیگری نیز وجود دارد.

فروشگاه استیم

نحوه یافتن ریجن اکانت استیم به این شکل است که باید پس از ورود به کلاینت و یا وب سایت، در بالای صفحه بر روی اکانت خود در کنار آیکون پروفایل کلیک کنید.

فروشگاه استیم

در لیست کشویی باز شده، بر روی Account Details کلیک کنید. حال در صفحه باز شده، در بخش Store and Purchase History به دنبال گزینه Country بگردید. این گزینه نشان دهنده ریجن اکانت استیم شما می باشد.

کشور و ریجن اکانت استیم

تغییر ریجن اکانت

 

همان طور که گفتیم بازی های استیم در برخی کشور ها قیمتی متفاوت و ارزان تر دارند. به همین دلیل بسیاری مایل هستند تا ریجن اکانت خود را به کشور های دیگر تغییر دهند. در گذشته تغییر ریجن اکانت استیم، با استفاده از یک تغییر آی پی ساده ممکن بود. اما پس از مدتی مدیریت استیم متوجه تغییر ریجن بسیاری از کاربران به ریجن های ارزان تر شد، که برخلاف قوانین استیم بود. از آن پس Valve مراحل امنیتی متعددی را به اکانت های استیم اضافه کرد تا از تغییر ریجن بلامانع کاربران جلوگیری شود. حال اگر نیاز به تغییر ریجن به هر کشوری داشته باشید، باید یک خرید از فروشگاه استیم توسط یک کارت بانکی معتبر در کشور مورد نظر انجام دهید تا تغییر ریجن نیز ثبت شود.

از آنجایی که تغییر ریجن اکانت استیم از این روش برای بسیاری میسر نیست، می توانید از خدمات تغییر ریجن فروشگاه ویپاک پلاس استفاده کنید. با پرداخت هزینه ای کم برای تغییر ریجن استیم اقدام کنید. پیشنهاد ما تغییر به ریجن ترکیه است.

 

1 دیدگاه در “چگونه ریجن اکانت استیم خود را پیدا کنیم؟

  1. aria darvish گفت:

    ممنون از مطلب آموزشی که گذاشتید بسیار کاربردی و مفید بود

دیدگاهتان را بنویسید