آموزش, نوشته ها

آموزش ساخت اکانت ایکس باکس

روش ساخت اکانت ایکس باکس

 

استفاده از کنسول ایکس باکس که بخش اعظم فعالیت های خود را به صورت آنلاین انجام می دهد، نیاز به ساخت یک اکانت دارد. البته این فقط کاربران کنسول نیستند که نیاز به ساخت اکانت ایکس باکس دارند. با توجه به فعالیت گسترده شبکه ایکس باکس در ویندوز، بازیکنان کامپیوتر نیز ممکن است نیاز به ساخت اکانت XBOX داشته باشند.

از طرفی بسیاری از بازی های آنلاین امروزی از قابلیت های Cross Platform و Cross Progression نیز بهره میبرند. به این معنی که اکانت های یک بازی که در پلتفرم های مختلف ساخته شده اند را میتوان به یکدیگر لینک کرد. مثلا اگر بازی مثل Overwatch را در کامپیوتر اجرا می کنید و بعد از مدتی قصد دارید بر روی ایکس باکس به بازی کردن آن بپردازید، با ساخت اکانت ایکس باکس و لینک کردن آن به اکانت بتل نت، میتوانید بازی خود را از همان نقطه ادامه دهید و نیاز نیست مجدد شروع کنید.

آموزش ساخت اکانت

 

با اینکه مراحل ساخت اکانت ایکس باکس میتواند بسیار راحت و سر راست باشد، اما با این حال برای رفع ابهامات و چالش ها مراحل ساخت اکانت را توضیح خواهیم داد. امکان ساخت اکانت XBOX از طریق کنسول و وب سایت وجود دارد، که در اینجا به دلیل سهولت، از سایت استفاده خواهد شد.

برای ساخت Xbox Account باید ابتدا به سایت رسمی آن مراجعه کنید. در نظر داشته باشید که مایکروسافت، صاحب ایکس باکس کشور ما را تحریم کرده است. به همین دلیل برای دسترسی به سایت آن و ساخت اکانت باید با یک IP غیر از آی پی ایران متصل شوید.

مراحل ساخت اکانت ایکس باکس

 

ابتدا به صفحه ساخت اکانت در این لینک مراجعه کنید. اگر به لینک دسترسی ندارید با وارد شدن به وب سایت www.xbox.com و کلیک بر روی گذینه Sign-in وارد صفحه ورود به اکانت شوید. سپس در این صفحه بر روی گزینه Create One در زیر کادر ایمیل، کلیک کنید.

در کادر وسط صفحه یک ایمیل مطمئن که به آن دسترسی دارید را وارد کنید. این ایمیل، همیشگی بوده و پایه و اساس اکانت شما است. در وارد کردن و انتخاب ایمیل درست دقت کنید. سپس Next را انتخاب کنید.

اگر علاقه مند باشید میتوانید با کلیک بر روی Get a new email address یک ایمیل جدید بسازید. اگر این گزینه را انتخاب کردید، باید در صفحه باز شده یک ایمیل آدرس مناسب وارد کنید و از گزینه های Outlook و یا Hotmail را انتخاب کنید. تفاوتی بین این دو وجود ندارد. گزینه ای به عنوان Use a phone number instead مشاهده می کنید که برای ساخت اکانت از طریق شماره تلفن است.

در صفحه بعد پسورد جدیدی را وارد کنید و اطمینان حاصل کنید که پسورد امن و پیچیده است و آن را به خاطر خواهید داشت. در زیر کادر پسورد، یک باکس مشاهده می کنید که پسورد تایپ شده را از حالت مخفی خارج می کند.

در صفحه بعد نام و نام خانوادگی خود را وارد کنید و Next را بزنید. نام و نام خانوادگی بر خلاف دیگر اطلاعات اکانت در آینده قابل تغییر است.

در صفحه جدید تاریخ تولد و کشور خود را وارد کنید. پیشنهاد میکنیم، ریجن کشور اکانت را ترکیه و یا کشورهای اروپایی انتخاب کنید. این اطلاعات را به خاطر داشته باشید چون در آینده ممکن است به احتیاج پیدا کنید. مثلا در صورت هک شدن اکانت برای بازیابی آن باید تاریخ تولد خود را وارد کنید. بر روی Next کلیک کنید.

اگر از آدرس ایمیل خود استفاده کرده اید، در این مرحله برای شما یک کد امنیتی (Security Code) ایمیل می شود. باید به ایمیل خود وارد شده و کد را کپی کرده و در صفحه جدید وارد کنید. این کد یا در یک ایمیل جدید در بخش Inbox دیده خواهد شد و یا به طور تصادفی به پوشه Spam ایمیل شما ارسال می شود. اگر میخواهید جدیدترین اخبار محصولات، تخفیفات و فروش ویژه مایکروسافت به شما اطلاع داده شود، تیک دوم را بزنید و سپس Next را بزنید.

حال مراحل آموزش ساخت اکانت ایکس باکس به پایان رسیده و می توانید از اکانت خود استفاده کنید. با بازگشت به صفحه Sign-in ایمیل و پسورد خود را وارد کنید و از خدمات ایکس باکس استفاده کنید.

 

نکاتی که باید به خاطر داشته باشیم

 

تاکید می کنیم که در حین ساخت اکانت ایکس باکس در وارد کردن اطلاعات و به یاد سپردن آنها دقت کنید، چرا که در صورت بروز هرگونه مشکل به این اطلاعات نیاز دارید، بخصوص تاریخ تولد.

در حین انتخاب کشور، از انتخاب ایران اجتناب کنید، چرا که بسیاری از خدمات شبکه های مایکروسافت و ایکس باکس از دسترسی ایران خارج شده اند. پیشنهاد میکنیم اکانت ریجن خود را ترکیه انتخاب کنید تا بتوانید از خرید بازی ها با قیمت ارزان از فروشگاه ترکیه استفاده کنید. البته لازم به ذکر هست که شما میتوانید بعدا از تنظیمات ریجن اکانت خود را نیز تغییر بدهید.

همچنین اگر قصد دارید اکانت ایکس باکس خود را به یوبی سافت لینک کنید میتوانید از آموزش لینک کردن اکانت پلتفرم های مختلف به یوبی سافت استفاده کنید و محصولات رینبو سیکس را با قیمت ارزان تری خریداری کنید.

سوالات متداول

 

1-آیا برای ساخت اکانت XBOX باید هزینه بدهم؟

خیر ساخت اکانت ایکس باکس رایگان است و نیاز به پرداخت هزینه در هیچ یک از مراحل ندارد.

2-برای ساخت اکانت و استفاده از خدمات ایکس باکس آن آی پی ایران قابل استفاده است؟

خیر، مایکروسافت به عنوان صاحب ایکس باکس، ایران را تحریم کرده و برای ساخت آن باید با استفاده از DNS و یا تحریم شکن (فیلتر شکن) تحریم ها را دور بزنید.

3-اکانت ایکس باکس چه استفاده هایی دارد؟

در کل برای استفاده از خدمات ایکس باکس لایو، خرید بازی های کنسول و استفاده از خدمات Xbox Game Pass نیاز به ساخت اکانت ایکس باکس دارد.

دیدگاهتان را بنویسید