آموزش, نوشته ها

لینک کردن اکانت پلتفرم های مختلف به یوبی سافت

لینک کردن اکانت پلتفرم های مختلف به یوبی سافت

 

لینک کردن اکانت یوبی سافت (Ubisoft Account Linking) اقدامی واجب برای افرادی است که همزمان از چند پلتفرم مختلف به طور فعال استفاده می کنند. با لینک کردن اکانت یوبی سافت به پلتفرم های مختلف، میتوان از برخی قابلیت های Cross- Platform و Cross- Progression بازی های این کمپانی استفاده کرد. به طور مثال اگر از صاحبان کنسول پلی استیشن هستید و یک کامپیوتر گیمینگ نیز دارید، میتوانید با لینک کردن اکانت های این دو پلتفرم به یوبی سافت، سیو ها و اکانت های بازی خود را در بین پلتفرم ها اشتراک بگذارید و بازی خود را بر روی هر کدام از آنها ادامه دهید.

همچنین شرایطی را در نظر بگیرید که قصد دارید کنسول خود را بفروشید و یک ایکس باکس تهیه کنید و یا به طور کل به استیم نقل مکان کنید. در این صورت با استفاده از قابلیت لینک کردن اکانت یوبی سافت میتوانید Progress یا میزان پیشرفت خود در بازی را به استیم منتقل کنید.

البته شرایطی نیز وجود دارد که لینک کردن اکانت یوبی سافت برای افراد انحصاری طلب نیز لازم می شود. مثلا اگر از طرفداران کنسول پلی استیشن 5 هستید و قصد دارید برای یک بازی آنلاین آیتم خریداری کنید، ممکن است این آیتم ها در فروشگاه پلی استیشن 5 بسیار گران باشند و در عوض قیمت آن در پلتفرم ایکس باکس و استیم بسیار ارزان باشد. در این صورت میتوانید یک اکانت ایکس باکس یا استیم ساخته، آن را به اکانت یوبی سافت خود لینک کرده و آیتم  های خود را از این پلتفرم ها خریداری کنید. به علت متصل بودن اکانت ها و با استفاده از قابلیت Cross-Progress، آیتم های خریداری شده به بازی شما در پلی استیشن 5 نیز اضافه خواهد شد.

انواع پلتفرم های قابل لینک

 

در حال حاضر امکان لینک کردن اکانت یوبی سافت به چند پلتفرم مختلف وجود دارد، که شامل ایکس باکس، پلی استیشن، توییچ، فیس بوک، دیسکورد، یوتیوب و استیم می شود. لینک کردن هر یک از این پلتفرم ها مزایای خاص خود را دارد. مثلا با لینک کردن توییچ، پس از خرید پرایم گیمینگ، میتوانید لوت های پرایم را برای بازی های خود دریافت کنید. در کل ایده خوبی است که اکانت های پر استفاده خود را به یکدیگر لینک کنید تا پروسه اجرای بازی ها و دریافت محتوا در پلتفرم های مختلف آسان تر شود.

آموزش لینک کردن اکانت یوبی سافت

 

لینک کردن اکانت پلتفرم های مختلف به یوبی سافت بسیار سریع است. اگر روش لینک کردن یک اکانت را یاد بگیرید، میتوانید تمامی اکانت ها را نیز از این روش متصل کنید. در این آموزش لینک کردن اکانت یوبی سافت، از ایکس باکس به عنوان نمونه استفاده خواهیم کرد.

برای شروع، ابتدا باید به صفحه لاگین یوبی سافت وارد شوید و پس از وارد کردن ایمیل و پسورد، وارد اکانت شوید.

پس از ورود به داشبورد اکانت، در صفحه اول وارد بخش اطلاعات اکانت (Account Information) شوید.

سپس به پایین صفحه بخش اکانت های متصل (Linked Account)  اسکرول کنید.

در این بخش تمام اکانت های قابل اتصال را مشاهده می کنید.(بسته به ریجن اکانت ممکن است گزینه آمازون را نیز مشاهده کنید). حال ایکس باکس را در لیست اکانت ها یافته و بر روی گزینه Link در زیر آن کلیک کنید.

یک کادر کوچک برای شما باز خواهد شد که به شما اطلاع میدهد که در حال انجام چه کاری هستید و اینکه در آینده امکان آنلینک کردن اکانت ها نیز وجود ندارد. بر روی دکمه Continue کلیک کنید.

 

با کلیک بر روی این دکمه، یک صفحه pop-up کوچک باز خواهد شد که شما را به صفحه لاگین مایکروسافت منتقل خواهد کرد.

در این صفحه ایمیل خود را وارد کنید و Next را وارد کنید.

در صفحه بعد پسورد خود را وارد کرده و سپس روی Sign-in کلیک کنید.

در صفحه بعد اطلاعاتی درباره مزایا و دلایل متصل کردن پلتفرم ها مشاهده خواهید کرد. در پایین صفحه Accept را انتخاب کنید.

در صفحه بعد، یک اعلان با نام اکانتی که قصد دارید لینک کنید نشان داده خواهد شد، تا اطمینان حاصل کنید اکانت درست را وارد کرده اید.

نکته: در انتخاب اکانت ایکس باکس دقت کنید، در آینده امکان تعویض اکانت توسط کاربر وجود نخواهد داشت و باید از خدمات لینک و آنلینک اکانت که در فروشگاه ما موجود می باشد استفاده کنید.

مراحل لینک کردن اکانت یوبی سافت پایان یافت و حال میتوانید نام اکانت لینک شده را در صفحه Account information و در زیر آیکون ایکس باکس مشاهده کنید.

آنلینک کردن و لینک کردن دیگر پلتفرم ها به یوبی سافت

 

امکان آنلینک کردن اکانت ها در هر لحظه وجود دارد. برای این کار کافی است بر روی گزینه Unlink در زیر نام هر اکانت کلیک کنید. یک صفحه جدید برای شما باز خواهد شد. باکس زیر صفحه را تیک زده و بر روی Unlink کلیک کنید.اما به این نکته توجه کنید که بعد از آنلینک کردن دیگر نمیتوانید اکانت جدیدی را لینک کنید.

برای لینک کردن اکانت یوبی سافت به دیگر پلتفرم ها کافی است مراحل مشابه آموزش ایکس باکس را طی کنید. با کلیک بر روی گزینه Link، صفحه pop-up پلتفرم مربوطه باز شده و با وارد کردن نام کاربری یا ایمیل و سپس پسورد، پلتفرم را به اکانت یوبی سافت لینک کنید. اگر در اکانت پلتفرم مربوطه از مراحل امنیتی بیشتر استفاده می کنید، مثلا استیم گارد، پس از وارد کردن پسورد، باید کد یکبار مصرف را که از طریق ایمیل یا اپلیکیشن استیم به شما ارسال می شود را وارد کنید و سپس مراحل لینک کردن را ادامه دهید.

سوالات متداول در مورد اکانت یوبی سافت

 

1-آیا امکان تغییر اکانت لینک شده از پلتفرم ها وجود دارد؟

امکان تغییر اکانت برای پلتفرم های توییچ، آمازون، یوتیوب، دیسکورد، فیس بوک و پلتفرم های غیر گیمینگ بدون محدودیت قابل تغییر است. برای این اقدام کافی است اکانت متصل را آنلینک کرده و سپس مجدد برای لینک کردن وارد عمل شوید. اینبار اطلاعات اکانت جدید را وارد کنید. اما برای تغییر اکانت های ایکس باکس، سونی و استیم در صورت اقدام برای لینک کردن اکانت جدید، پیام خطا دریافت خواهید کرد. برای این کار نیاز به استفاده از خدمات لینک و آنلینک یوبی سافت دارید.

2-به پلتفرم لینک شده در گذشته دسترسی ندارم چکار میتوانم انجام دهم؟

باید برای ریکاوری اکانت پلتفرم مربوطه اقدام کنید که خود مراحل خاصی دارد. در صورت عدم موفقیت می توانید با استفاده از خدمات ریکاوری اکانت یوبی سافت مشکل را برطرف کنید.

3-آیا در لینک کردن اکانت یوبی سافت محدودیت ریجن وجود دارد؟

خیر پلتفرم ها و اکانت های شما مربوط به هر ریجنی که باشند به راحتی از این روش متصل می شوند. مثلا با ساخت اکانت ایکس باکس ترکیه، لزومی ندارد که ریجن اکانت یوبی سافت شما نیز کشور ترکیه باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید