اخبار, نوشته ها

حکم حبس ابد در بیمارستان برای هکر 18 ساله بازی GTA VI

در سال گذشته اخبار متعددی از بازی GTA VI لیک شد تا اینکه راکستار طی ماه گذشته، تریلری رسمی از این بازی منتشر کرد و به بسیاری از شک و تردید ها پایان داد.

در بین خبر های لیک شده و اطلاعات غیر رسمی منتشر شده از GTA VI، یک مورد برای طرفداران این بازی آشناست و آن اطلاعات به سرقت رفته توسط یک هکر است که سال گذشته به بیرون درز کرد. حال پس از گذشت یک سال، این هکر به تصمیم دادگاه به حبس ابد در بیمارستان محکوم شد. چنین حکمی، فقط برای افرادی در شرایط خاص صادر می شود که از مشکلات روحی و روانی خاصی رنج می برند.

حکم حبس ابد در بیمارستان برای هکر 18 ساله بازی GTA VI

این هکر 18 ساله با نام Arion Kurtaj علاوه بر راک استار، موفق به هک انویدیا و شرکت تاکسیرانی Uber نیز شده است. Arion در مجموع 10 میلیون دلار به این کمپانی ها خسارت وارد کرده است.

از دیدگاه دادگاه صادر کننده حکم، این شخص همچنان خطرات بسیاری برای جامعه دارد که منجر به صدور چنین حکم سنگینی شد. این حکم فقط در صورتی تغییر خواهد کرد که پزشکان با تحت نظر داشتن Arion وضعیت او را رو به بهبود ببینند. عدم ارسال این هکر به یک زندان عادی، خبر از اختلالات روحی و روانی می دهد.

بازی GTA VI در سال 2025 برای کنسول های نسل جدید عرضه خواهد شد. هنوز خبری از عرضه این بازی برای کامپیوتر های شخصی در دسترس نیست. به نظرم می رسد که عرضه آن برای PC حتمی بوده، اما تاریخ آن مشخص نیست.

دیدگاهتان را بنویسید