مقالات, نوشته ها

سیستم مورد نیاز ولورانت

سیستم مورد نیاز ولورانت

بازی ولورانت یک عنوان آنلاین، شوتر و اول شخص است که در سال های گذشته توانسته با عنوان های بزرگی مثل رینبو سیکس و کالاف دیوتی وارزون رقابت کند. این بازی از لحاظ جلوه های گرافیکی و بصری جذابیتی زیادی دارد که برخی آن را به رینبو سیکس و وارزون ترجیح می دهند و تم فانتزی آن بیشتر یاد آور بازی Overwatch است. این موضوع باعث شده تا سیستم مورد نیاز ولورانت به گیمرهای بیشتری امکان ملحق شدن به این بازی را بدهد. برای اجرای بازی ولورانت، نیاز نیست که از جدید ترین کارت های گرافیکی و پردازنده ها استفاده کنید و حتی لپ تاپ های مجهز به یک کارت گرافیک معمولی نیز میتوانند به راحتی آن را اجرا کنند.

بازی ولورانت یک عنوان رایگان است که با استفاده از استور داخلی درآمدزایی می کنند. گیمر ها میتوانند با خرید ولورانت پوینت و بتل پس ولورانت هم از این بازی پشتیبانی کنند و هم آیتم های بسیار متعددی دریافت کنند. توسعه دهندگان این بازی سعی کرده اند برای گسترش بازار هدف ولورانت، سیستم مورد نیاز آن را تا حد امکان پایین نگه دارند. در ادامه حداقل سیستم مورد نیاز ولورانت و همچنین سیستم پیشنهادی این بازی را معرفی خواهیم کرد.

سیستم مورد نیاز ولورانت

سیستم پیشنهادی و مورد نیاز بازی

زمانی که صحبت از سیستم مورد نیاز بازی ولورانت می شود، منظورمان Recommended System یا سیستم پیشنهادی است. سازندگان بازی Valortan، سیستم مورد نیاز این بازی را به سه دسته تقسیم کرده است. میزان رم گرافیکی مورد نیاز در هر سه دسته بندی 1 گیگابایت و میزان حافظه RAM مورد نیاز نیز در هر سه مورد 4 گیگابایت است. تفاوت این سه در نوع کارت گرافیک و سی پی یو است. این دسته بندی ها را در ادامه مشاهده خواهید کرد.

Minimum Specs: برای اجرای بازی با نرخ 30 فریم بر ثانیه به این سیستم نیاز است.

پردازنده : Intel Core 2 Duo E8400 و یا  Athlon 200 GE

کارت گرافیک: Intel HD 4000 و یا Radeon R5 200

 

Recommended Specs: برای اجرای بازی با نرخ 60 فریم بر ثانیه و با وضوح تصویر 1080 به این سیستم نیاز است.

پردازنده: Intel i3-4150 و یا Ryzen 3 1200

کارت گرافیک: GeForce GT 730  و یا Radeon R7 240

 

High End Specs: برای اجرای بازی با نرخ 144 فریم بر ثانیه و بهترین کیفیت با این سیستم نیاز دارید.

پردازنده: Intel i5 9400F 2.9Ghz و یا Ryzen 5 27600X

کارت گرافیک: GTX 1050Ti و یا Radeon R7 730

همانطور که می بینید برای اجرای این بازی با کیفیت عالی نیز، نیاز به سیستمی قوی و بسیار جدید ندارید. در صورتی که یک کارت گرافیک پیشرفته و پردازنده جدید بر روی سیستم خود دارید، میتوانید این بازی را با کیفیت 4K نیز به راحتی اجرا کنید و نرخ فریم 60 یا بیشتر از بازی دریافت کنید. در نهایت توجه داشته باشید که استفاده از ویندوز 10 به بالا در اجرای بازی ضروری است و ویندوز های قدیمی یا سیستم عامل های دیگر در اجرای آن مشکل ساز خواهند شد.

نتیجه گیری

سیستم مورد نیاز ولورانت، چیزی نیست که لازم باشد نگران آن باشید. حتی اگر سیستم خود را طی 10 سال گذشته خریداری کرده باشید، و یا از یک لپتاپ معمولی استفاده می کنید نیز میتوانید این بازی را اجرا کنید. البته در نظر داشته باشید که با استفاده از سیستم های قدیمی، خود را به نرخ فریم و وضوح تصویر پایین محدود می کنید. مثلا کیفیت تصویر 720p و نرخ فریم 30، که ممکن است در بازی های رقابتی کمی مشکل ساز باشد. با توجه به متعدد بودن سخت افزار های موجود در بازار، نمی توان بدون تست به طور دقیق عملکرد بازی بر روی سیستم را تخمین زد. ولی با اطلاع از سیستم مورد نیاز ولورانت، می توانید تا حدی، امکان اجرای این بازی را بر روی کامپیوتر خود پیش بینی کنید.

سوالات متداول

1-آیا ولورانت بر روی لپ تاپ قابل اجرا است؟

بله، با توجه به سبک بودن بازی و سیستم مورد نیاز ولورانت را بر روی اکثر لپ تاپ ها اجرا کنید، به خصوص لپ تاپ های گیمینگ که در 5 سال پیش تولید شده اند.

2-کامپیوتر من از سیستم پشینهادی بازی قوی تر است، اما نمی توانم بازی را درست اجرا کنم، مشکل از چیست؟

در بسیاری از موارد این موضوع مربوط که مشکلات نرم افزاری و عدم نصب درایور های مورد نیاز برای اجرای بازی می شود. مهم ترین درایور در اینجا درایور گرافیکی است.

3-در لیست سیستم مورد نیاز به رم و حافظه گرافیکی اشاره نشده، دلیل چیست؟

میزان رم مورد نیاز بازی در تمامی سیستم های پیشنهادی 4 گیگابایت و میزان حافظه گرافیکی مورد نیاز 1 گیگابایت است به همین دلیل در لیست ها به طور جداگانه با آن اشاره نشده است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید