آموزش, نوشته ها

اصطلاحات کاربردی در بازی های بتل رویال

اصطلاحات کاربردی در بازی های بتل رویال و آنلاین

اصطلاحات کاربردی و پر تکرار در بازی های بتل رویال

هنگام ورود به دنیای بازی‌های جدید، به‌ویژه بازی‌های آنلاین، با انبوهی از اصطلاحات و واژگان خاص روبرو خواهید شد که در میان گیمرها رایج هستند. این اصطلاحات اغلب تکرار می شوند و بسیار کاربردی هستند. یکی از دلایل اصلی پیدایش این اصطلاحات سخت بودن ترجمه آن به فارسی است به همین دلیل بازیکنان برای راحتی و هماهنگی با گیمرهای دیگر از اصولا از اصطلاحات انگلیسی در بازی استفاده می کنند. گاهی این اصطلاحات مخفف یک کلمه هستند. بازی های بتل رویال که امروزه سهم بزرگی از بازی های آنلاین را در اختیار دارند نیز دارای اصطلاحات زیادی است. در این مقاله به برخی از اصطلاحات کاربردی در بتل رویال ها و معنی آن ها اشاره خواهیم کرد.

معنی HP در بتل رویال

این اصطلاح مخفف Hit points است. HP در اکثر بازی ها استفاده می شود. HP نشان دهنده میزان سلامتی شخصیت بازی (یا جان) او است که زمانی که به صفر برسد، یعنی شکست یا مرگ.

زون یا استورم

در بازی های بتل رویال در یک نقشه بزرگ با دیگران رقابت می کنیم.در صورت عدم تغییر نقشه، برخی از بازیکنان به مخفی شدن در گوشه ای روی می آورند و این امر می تواند منجر به طولانی شدن بازی تا چندین ساعت شود. به همین دلیل، در این نوع بازی ها مکانیزمی به نام زون یا استورم معرفی شده است که به صورت دایره ای در اطراف نقشه نمایش داده می شود. با گذشت زمان هر مسابقه، این دایره تنگ تر می شود. اشخاصی که خارج از دایره مستقر باشند، HP از دست داده و کشته خواهند شد. این موضوع باعث می شود تا بازیکنان به سمت یک نقطه در حرکت باشند و رقابت تنگاتنگ شود.

اصطلاحات کاربردی در بازی های بتل رویال

اصطلاح لوت کردن در بتل رویال

بازیکنان بازی های سبک RPG با این اصطلاح خوب آشنا هستند. در زبان عامیانه، لوت کردن به معنی خالی کردن جیب دشمنان کشته شده، جعبه های گنج، کابینت ها، کمد ها و غیره توسط بازیکن است. در بازی های Battle Royale زمانی که بازی شروع می شود، بازیکنان ابزار و سلاح در اختیار ندارد و از طریق لوت کردن جعبه های اسلحه و مهمات، به نبرد می پردازند. 

لند کردن به چه معنی است

در بازی های بتل رویال، بازیکنان معمولا به وسیله هواپیما و با چتر به سمت میدان نبرد حرکت می کنند. وقتی کسی می گویند در نقطه X لند کن، یعنی در آن نقطه فرود بیایید. البته در بازی فورتنایت، به جای هواپیما از یک اتوبوس! پایین میپرید به همین دلیل در این بازی اصطاح باس را زیاد می شنوید. 

اصطلاحات بازی های بتل رویال

وین گرفتن چیست؟

یک اصطلاح ساده که با آشنایی با زبان انگلیسی کاملا قابل فهم است.  وین یا Win به معنی برنده شدن است. در بازی بتل رویال وین گرفتن به معنی برنده شدن مسابقه است. برنده شدن در بتل رویال می تواند بسیار دشوار باشد.

تیم آپ (Team Up) کردن در بتل رویال

تیم آپ کردن زمانی اتفاق می افتد که یک بازیکن تصمیم میگیرد با بازیکن دیگر که دشمن اوست، دست به یکی کند و با همکاری یکدیگر دیگران را نابود کنند. این کار در نگاه اول شاید به نظر منطقی برسد ولی در بازی های بتل رویال تقلب و غیر اخلاقی محسوب می شود. برای تیم شدن Game Mode های مخصوص وجود دارد. با تیم آپ کردن شما در واقع بازی دیگران را مختل می کنید و کار برایشان دو چندان می شود.

اصطلاحات کاربردی در بازی ها

ریوایو کردن در بتل رویال

ریوایو یا Revive به معنی بازگرداندن بازیکنان دیگر با بازی از حالت Knockout است. در برخی بازی های بتل رویال، زمانی که HP بازیکن به صفر میرسد، شخص کشته نمی شود. در عوض شخص از پا درآمده و میتواند بر روی زمین خیزش کنان و برای مدت کوتاهی به بازی ادامه دهد تا یا کشته شود و یا یک هم تیمی او را ریوایو کند و با بازی برگرداند.

GG به چه معنی است؟

GG مخفف Good Game است. برخی گیمر ها در آخر بازی، از این اصطلاح استفاده می کنند که لذت خود از مسابقه را نشان دهند. متاسفانه برخی گیمر ها این اصطلاح را به حالت تمسخر و برای اذیت کردن دیگر بازیکنان مورد استفاده قرار می دهند. بهتر است به این افراد توجهی نکنید.

اصطلاحات کاربردی در بتل رویال ها بسیار هستند. با گذشت زمان، شاهد پیدایش اصطلاحات جدید نیز خواهیم بود که برای یادگیری آن باید کمی پرس و جو کنید. 

برای خرید محصولات بازی های بتل رویال و دیگر عنوان های محبوب به فروشگاه ما مراجعه نمایید: خرید درون بازی و خرید پول بازی

دیدگاهتان را بنویسید