اخبار, نوشته ها

استارفیلد بر روی سری اس به خوبی اجرا میشود

تجربه استارفیلد بر روی سری اس

تجربه استارفیلد روی سری اس بدون مشکل است

 

نقد و بررسی ها و امتیازات استارفیلد در حال منتشر شدن است و خبر خوب اینکه بیشتر منتقدان و طرفداران در کل از بازی راضی بوده اند. بسیاری از منابع خبری این بازی را عنوانی با کیفیت از بتسدا معرفی کرده اند که ارزش خرید را دارد.

اما با توجه به وضعیت نابسامان بسیاری از بازی های کامپیوتر و یا حتی کنسول در سال های اخیر، که از نظر بازدهی و عملکرد بازیکنان را به خشم آورده اند، برخی نگران عملکرد استارفیلد از نظر تکنیکال هستند.

به گزارش متخصصان Digital Foundry، بازی استارفیلد برای ایکس باکس بر روی نرخ 30 فریم بر ثانیه قفل شده است. این موضوع هم بر روی ایکس باکس سری اس و هم ایکس باکس سری ایکس تایید شده است. به گزارش این سایت، مبازرات و گشت و گذار در این بازی نیز به همین اندازه با ثبات و بی نقص است.

تجربه استارفیلد بر روی سری اس

30 فریم با شفافیت بالا

 

استارفیلد بر روی سری ایکس، با وضوح تصویر شفاف و با کیفیت 4K اجرا می شود. از طرفی استارفیلد بر روی سری اس نیز با وضوح تصویر بسیار خوب  1440p اجرا می شود. هر دو وضوح تصویر با استفاده از تکنولوژی Upsampling شرکت AMD به نام FRS2 به دست آمده است. بدون استفاده از این تکنولوژی استارفیلد بر روی سری با رزولوشن پایه 900p رندر می شود و بر روی سری ایکس نیز با رزولوشن پایه 1440p رندر شده است.

Digital Foundry درباره این بازی گفت:

استارفیلد یک تجربه روز اول خوب، با عملکردی ثابت و جلوه های بصری عالی در هم دو پلتفرم این کنسول است. چه در حال اجرای استارفیلد بر روی سری اس باشید و چه بر روی سری ایکس، این بازی با عملکردی قوی و پولیش شده با دستتان خواهد رسید و به شما اعتماد به نفس کافی برای شروع سفرتان را از همان روز اول اعطا می کند.

استارفیلد بر روی ایکس باکس

برای طرفدارن نسخه کامپیوتر، شاید شنیدن اصطلاح “قفل 30 فریم بر ثانیه” کمی عجیب باشد، چرا که با توجه به استاندارد های امروز، این دسته از گیمر ها عادت کرده اند که بازی ها را با نرخ 120 فریم بر ثانیه و یا بیشتر اجرا کنند، اما قضیه کنسول بسیار متفاوت است. بازیکنان کنسول از ثبات نرخ فریم برخوردار هستند و دیگر لازم نیست با بسیاری از مشکلات کامپیوتر برای اجرای بازی ها دست و پنجه نرم کنند. با توجه به سیستم مورد نیاز بازی استارفیلد برای کامپیوتر و کیفیت جلوه های بصری، به راحتی میتوان گفت که بسیاری از گیمر ها ممکن است نتوانند این بازی را بر روی وضوح تصویر 4K و یا حتی 1440p با نرخ فریم ثابت اجرا کنند.

همانطور که در تصاویر بالا مشاهده کردید تفاوت سری اس با ایکس باکس سری ایکس انچنان نیست و ایکس باکس سری به خوبی این بازی فوق العاده را اجرا می کند

استارفیلد بر روی سری اس به خوبی عمل کرده است

 

نقد و بررسی انجام شده، نشان داده که استارفیلد بر روی سری اس و ایکس، فقط در شهر های شلوغ و پر رفت آمد و سکانس های پر افکت، افت فریم بسیار ناچیزی دارد، که ممکن است بسیاری ای گیمر ها اصلا متوجه آن نشوند. به گفته Digital Foundry استارفیلد یکی از پرثبات ترین بازی های عرضه شده توسط بر روی کنسول است که کمترین میزان باگ و ایرادات فنی را دارد. به خصوص که این کمپانی به عرضه های بازی های پر باگ مشهور است.

در کل به نظر میرسد که بازی Starfield برای ایکس باکس یک عنوان بی نقص است که طرفدارن کنسول لازم نیست از اجرای آن واهمه داشته باشند. ایکس باکس سری اس و ایکس به ندرت در اجرای بازی ها مشکل داشته اند. صاحبان کنسول سری اس گاهی نگرانی های بیشتری نسبت به خریدارن سری ایکس دارند، زیرا این کنسول از لحاظ سخت افزار کارت گرافیک کمی از سری ایکس ضعیف تر است. خوشبختانه استارفیلد بر روی سری اس کاملا بی نقص اجرا شده است. با اینکه از لحاظ کیفیت گرافیکی، تفاوت های جزیی بین سری اس و ایکس مشاهده می شود. مثلا میزان Draw Distance بر روی سری اس کمی ضعیف تر عمل می کند، اما در حین بازی به سختی متوجه آن می شویم و این موضوع چیزی از زیبایی و تجربه استارفیلد بر روی سری اس کم نمی کند.

متاسفانه امکان خرید استارفیلد برای پلی استیشن 5 وجود ندارد تا بتوان نحوه عملکرد آن بر روی این کنسول را نیز مشاهده کرد. در حال حاضر خبری از عرضه بازی برای PS5 نیست.

خرید استارفیلد برای ایکس باکس

خرید Starfield از امروز امکان پذیر است

 

بازی جنجالی بتسدا طی روز 6 سپتامبر (15 شهریور) عرضه خواهد شد و از امروز میتوانید برای خرید استارفیلد برای ایکس باکس اقدام کنید. این بازی بر روی گیم پس التیمیت نیز عرضه خواهد شد. با خرید گیم پس التیمیت، علاوه بر اجرای بازی استارفیلد با قیمت بسیار پایین، از دیگر مزایا و بازی های این سرویس نیز بهره مند خواهید شد. برای طرفدارن PC، امکان خرید استارفیلد برای استیم نیز میسر شده است که میتوانید از طریق سایت ما برای خرید آن اقدام کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید