آموزش, نوشته ها

آموزش رول پلی در GTA Online با استفاده Fivem

آموزش رول پلی در Grand Theft Auto Online

رول پلی در GTA Online چگونه است؟

یک دهه از عرضه بازی GTA آنلاین می‌گذرد، اما این موضوع هیچ تاثیری بر تعداد بازیکنان آن نگذاشته است. به خصوص طرفداران سرسخت بازی های آنلاین که علاقه مند هستند بیش از پیش خود را در فضای بازی غوطه ور کنند. یکی از راه های بسیاری جذابی که این بازیکنان برای بهبود تجربه بازی خود پیدا کرده اند، نقش آفرینی یا Roleplaying است.

اگر این اصطلاح برایتان آشنا نیست و یا آن را فقط در زمینه بازی ها شنیده اید، باید بگوییم که رول پلی بسیار قبل از بازی های رایانه ای اختراع شده است. به طور خلاصه، در این نوع فعالیت ها، اشخاص سعی میکنند با نقش بازی کردن در فضای بازی (یا بازی کامپیوتری) خود را جای شخصیت بازی جای بزنند و زندگی آن شخصیت را مثل زندگی خود جدی بگیرند. حتی در حین صحبت کردن در چت و ویس چت نیز این افراد از زبان شخصیت خود صحبت می کنند و کاملا تظاهر می کنند که همان شخصیت هستند.

اگر این موضوع برایتان جذابیت داشته باشد، شما نیز میتوانید به جمع رول پلیر های ایرانی و خارجی بپیوندید و به سرعت متوجه خواهید شد که هزاران یا میلیون ها Roleplayer در سطح دنیا وجود دارد.حتی در ایران نیز این موضوع رواج یافته و گروه بزرگی از رول پلیرها در بازی GTA Online مشاهده شده‌اند.

آموزش رول پلی در Grand Theft Auto Online از طریق Fivem

رول پلی در GTA Online چگونه است؟

در بازی Grand Theft Auto Online رول پلی در نقش شخصیت بازی میتواند بسیار سرگرم کننده باشد. شما خود را در جای شخصیت خود تصور می کنید و مانند یک انسان واقعی برای بقا و گذران زندگی خود تلاش می کنید. شغل پیدا می کنید، پول جمع آوری می کنید، دوستان جدید پیدا می کنید، کارهای مثبت و یا حتی خلاف انجام می دهید و در کل تصمیمات خود را با دقت بیشتری می گیرد. زیرا تصمیمات غلط به اندازه زندگی واقعی بر روی شما تاثیر میگذارد. اگر علاقه مند هستید به جمع رول پلی در Grand Theft Auto Online بپیوندید، استفاده از وب سایت و نرم افزار Fivem راه ورود شماست. این سایت در حال حاضر یکی از بزرگترین میزبانان رول پلی در GTA آنلاین است.

روش نصب و استفاده از Fivem

برای شروع کار و رول پلی GTA Online از طریق Fivem مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا وارد سایت Fivem.net شده و از صفحه اصلی بر روی Download Client کلیک کنید تا فایل کلاینت دانلود شود.
 • حال یک پوشه در جایی در سیستم خود ایجاد کنید و فایل کلاینت را در داخل آن کپی کنید.
 • بر روی فایل کلاینت کلیک کنید تا دانلود فایل های برنامه آغاز شود. برای دانلود کل فایل ها به بیش از 2 گیگابایت فضا نیاز دارید. پس از پایان دانلود برنامه را اجرا نکنید.
 • کلاینت استیم را باز کرده و سپس وارد اکانت شوید. قبل از اینکه بتوانید از Fivem استفاده کنید، باید یکبار وارد فضای بازی GTA Online شوید. 
 • پس از خروج از بازی فایل exe نرم افزار fivem را باز کنید. دقت داشته باشید که در این مرحله کلاینت استیم شما باید باز باشد. آن را نبندید. 

میتوانید از لیست سرور های موجود در fivem سرور مورد نظر خود را برای رول پلی انتخاب کنید. این سرور ها مخصوص رول پلی های مختلف است و هر کدام ممکن است شخصی سازی ها و قوانین خود را داشته باشد. در صورت نیاز کلاینت fivem، اقدام به دانلود فایل های مخصوص سرور رول پلی در Grand Theft Auto Online می کند.

آموزش رول پلی در Grand Theft Auto Online با Fivem

اگر علاقه مند هستید، پیشنهاد میکنیم برای یافتن سرورهای رول پلی ایرانی، در انجمن fivem یا از طریق گوگل به دنبال دیگر رول پلیر های بازی بگردید. 

در نهایت برای خرید بازی GTA V و محصولات بخش آنلاین بازی، مثل، بوست لول، اکانت و پول، از خدمات بوستینگ ویپاک پلاس استفاده کنید.

بهترین سرورهای Fivem

حال که با روش رول پلی در GTA Online آشنا شدیم، بهتر است تعدادی از سرورهای منتخب Fivem را نیز معرفی کنیم. در حال حاضر هی سرور انحصاری ایرانی در بین سرورهای رول پلی GTA Online وجود ندارد. به همین دلیل برخی از مطرح ترین سرورهای خارجی را معرفی خواهیم کرد:

 • NoPixel
 • Echo RP
 • New Day RP
 • Redline RP
 • Highlife RP
 • Steller WRLD RP
 • Closing Remarks
 • Mafia City

NoPixel شناخته شده ترین سرور رول پلی در GTA Online

سرور NoPixel به واسطه حضور برخی استریمرهای شناخته شده و محبوب، به شهرت رسیده است. رول پلی در بازی GTA Online به واسطه این سرور شناخته شد. حضور استریمر های مشهور مثل xQC نیز منجر به جذب افراد بیشتری به این سرور شد. این سرور از اسکریپت های رول پلی مناسبی برخوردار است و بازیکنان میتوانند فعالیت های زیادی را انجام دهند فعالیت هایی مثل تشکیل گروه های گانگستری و یا پلیس شدن.

این سرور برای کنترل جمعیت و رفتار بازیکن ها، سیستم های متعددی را در سرور پیاده کرده است. یعنی بازیکنان پولدار و پرقدرت نمیتوانند هر کاری که دلشان خواست انجام دهند. با این حال برخی اعتقاد دارند که این سرور مخصوص افراد پولدار است.

سرور Echo RP

سرور EchoRP روزانه 380 بازیکن پذیرش می کند. این سرور در هر لحظه 200 بازیکن دارد و در مجموع 20 هزار بازیکن نیز برای حضور در آن ثبت نام کرده اند. این سرور رول پلینگ، امکانات متنوعی در اختیار بازیکنا قرار می دهد. بازیکنان می‌توانند در این سرور به انواع شغل‌ها بپردازند و خانه‌ها و گاراژهای سفارشی‌سازی‌شده‌ی متنوعی را خریداری کنند. سرور Echo RP، رول پلی را بسیار جدی میگیرد. در این سرور، بازیکنان به شدت در نقش خود فرو می‌روند و به ندرت می‌توان کسی را دید که از نقش خود خارج شود. حتی رابط کاربری (HUD) نیز در این سرور سفارشی سازی شده است.

یکی از نکات جالب درباره این سرور، بروزرسانی مکرر و بی وقفه توسط توسعه دهندگان است. تیم Echo RP به دلیل پشتیبانی و توسعه‌ی قدرتمند سرور خود، به شهرت رسیده‌اند.

شناخته شده ترین سرور رول پلی در GTA Online

سرور New Day RP

یکی  از مشکلات اکثر سرورهای رول پلی، Pay to Win بودن آن هاست. راه اندازی و نگه داری سرور، پر هزینه است. به همین دلیل بسیاری از مدیران سرورهای رول پلی، مجبور به فروش امکانات به بازیکنان می شوند. همین باعث میشود در اکثر سرورها افرادی باشند که با پرداخت پول واقعی، وضعیت بهتری از دیگران داشته باشند. سرور New Day RP از فایوم، از معدود سرورهایی است که از چنین مشکلی رنج نمیبرد.

بازیکنان در این سرور نیز امکانات مناسبی در اختیار دارند و میتوانند فعالیت های زیادی انجام دهند. این سرور همچنین به طور مکرر رویداد یا Event های متنوعی برای بازیکنان در نظر میگیرد که بازیکنان میتوانند مثل دنیای واقعی به آن بپیوندند.

جمع بندی

ما در این بخش، سرورهایی را معرفی کرده‌ایم که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. پیشنهاد میکنیم برای آشنایی بیشتر با هر سرور، به سایت رسمی آن مراجعه کنید و قبل از شروع خوب درباره سرور مورد نظر تحقیق کنید. رول پلی در GTA Online میتواند بسیار سرگرم کننده باشد، به شرط اینکه یک سرور خوب با کومیونیتی خوب پیدا کنید.

دیدگاهتان را بنویسید