مقالات, نوشته ها

لیست بازی های پلی استیشن پلاس اسنشیال

پلی استیشن پلاس اسنشیال چیست و برای چه کسانی مناسب است؟

 

در این مقاله پس از معرفی مختصر پلی استیشن پلاس، لیست بازی های پلی استیشن پلاس اسنشیال را برای ماه جاری و ماه آینده اعلام خواهیم کرد.

شرکت سونی، برای سهولت خرید بازی های پلی استیشن و افزایش میل مشتریان به خرید سرویس پلی استیشن پلاس، که برای اجرای آنلاین بازی های پلی استیشن ضرورت دارد، مدتی است که پلن های پلی استیشن پلاس اسنشیال، پلی استیشن پلاس اکسترا و پلی استیشن پلاس پرمیوم را معرفی کرده است. هر پلن این سرویس، نسخه برتر پلن قبلی است. پلن اسنشیال، نسخه پایه بوده و پلن اکسترا نسخه بهتر و سپس پلن پرمیوم نیز بهترین (و البته گران ترین) نوع این سرویس است. البته در بعضی ریجن ها، پلن پلی استیشن دیلاکس نیز دیده شده است. پلن دیلاکس بین پلن های اکسترا و پرمیوم قرار میگیرد، ولی متاسفانه در تمامی ریجن ها قابل خریداری نیست.

با خرید پلی استیشن پلاس اسنشیال، شما خدمات پایه و اساسی این سرویس را دریافت خواهید کرد که شامل:

  • امکان اجرای آنلاین بازی های مولتی پلیر
  • دسترسی به چند بازی رایگان به صورت ماهیانه
  • تخفیفات ویژه برای بازی ها
  • محتوای قابل دانلود انحصاری برای برخی بازی ها
  • دسترسی به فضای کلود برای ذخیره عکس، ویدیو و سیو بازی ها
  • دسترسی به خدمات Share Play برای بازی کردن با دوستان از طریق استریم
  • دسترسی به خدمات Game Help برای راهنمایی و کمک در بازی ها

این سرویس ها در پلی استیشن پلاس اکسترا و پرمیوم نیز موجود هستند، اما برای افرادی که علاقه به پرداخت هزینه زیاد ندارند و میخواهند بازی های پلی استیشن را به صورت آنلاین بازی کنند این پلن بهترین گزینه است.

پلی استیشن پلاس اسنشیال

بازی های پلی استیشن پلاس اسنشیال در ماه جاری و ماه آینده

 

پلی استیشن پلاس اسنشیال، به عنوان پلن پایه سرویس حق اشتراکی کنسول پلی استیشن، هر ماه سه بازی جدید در اختیار اعضای این سرویس قرار می دهد. بازی های پلی استیشن پلاس اسنشیال که معمولا از عنوان های پرطرفدارن موجود هستند در بازار هستند، همیشه بازی های انحصاری سونی نیستند. این عنوان ها در بیشتر مواقع بازی هایی هستند که در همه پلتفرم ها عرضه شده اند. دقیقا مشخص نیست که سونی چه پروسه و تصمیماتی را برای انتخاب این سه بازی در نظر میگیرد، اما این بازی ها اصولا طرفداران زیادی دارند و یا در گذشته موفقیت خوبی کسب کرده است.

بازی های پلی استیشن پلاس اسنشیال به طور ماهیانه بروز رسانی می شوند و با معرفی سه بازی جدید، عنوان های موجود یا از دسترسی خارج می شوند و یا گاهی نیز به کاتالوگ بازی های پلی استیشن پلاس می پیوندند. کاتالوگ بازی های پلی استیشن پلاس، فقط با خرید سرویس پلی استیشن پلاس اکسترا و پرمیوم در دسترس است، پس اگر با این بازی ها علاقه مند شدید باید پلن پلاس خود را تغییر دهید.

لیست بازی های پلی استیشن پلاس اسنشیال  هر ماه عوض شده و سه بازی جدید جایگزین آن خواهد شد.

بازی های پلی استیشن پلاس اسنشیال سپتامبر 2023

تفاوت بازی های پلی استیشن پلاس اسنشیال با اکسترا و پرمیوم

 

با خرید پلن پلی استیشن پلاس اکسترا و پرمیوم، اعضای این سرویس به کاتالوگ بازی های پلی استیشن پلاس دسترسی پیدا خواهند کرد. این کاتالوگ شامل مجموعه ای وسیع از بازی های جدید و قدیمی می شود. لیست این بازی ها دینامیک بوده و به طور مکرر توسط سونی بروز رسانی می شوند. برخی بازی ها ممکن است حذف شوند و برخی بازی دیگر به آن اضافه شوند. در صورتی که این بازی ها از سرویس اکسترا و پرمیوم حذف شوند، دیگر توسط کاربر قابل اجرا نیستند.

اما زمانی که صحبت از سه بازی عرضه شده در پلی استیشن پلاس اسنشیال می شود، موضوع متفاوت است. یعنی در صورتی که این سه بازی را دریافت کنید، تا زمانی که عضو پلی استیشن پلاس هستید، بازی ها به شما تعلق خواهد داشت، حتی اگر سه بازی جدید جایگزین آن شوند. پس در صورتی که عضو PS Plus Essential هستید، سریعا برای دریافت بازی ها اقدام کنید تا برای همیشه در اکانت شما باقی بمانند.

بازی های پلی استیشن پلاس اسنشیال اکتبر 2023

کدام پلن پلی استیشن پلاس را بخرم؟

 

شاید تصمیم گیری برای خرید پلن مناسب برایتان دشوار باشد. در صورتی که در تصمیم گیری برای خرید مردد هستید، پیشنهاد می کنیم توضیحات محصول پلی استیشن پلاس اسنشیال، پلی استیشن پلاس اکسترا و پلی استیشن پلاس پرمیوم را در لینک های ارائه شده مطالعه نمایید.

به طور خلاصه باید بگوییم، اگر خدمات پایه پلی استیشن پلاس یعنی اجرای آنلاین بازی ها را نیاز دارید و علاقه مند هستید بازی های پلی استیشن پلاس اسنشیال را دریافت کنید، این سرویس برای شما عالی است. اگر این تعداد بازی رایگان برایتان کافی نیست و علاقه مند هستید بازی های بیشتری را برای نصب در اختیار داشته باشید، برای خرید پلی استیشن پلاس اکسترا اقدام کنید. در نهایت اگر از طرفداران قدیمی پلی استیشن هستید و قصد دارید بازی های پلی استیشن 1، پلی استیشن 2 و یا حتی PSP را بر روی کنسول جدید خود اجرا کنید، نسبت به خرید پلی استیشن پلاس پرمیوم دست به کار شوید.

 

سوالات متداول

 

  • حق عضویت پلی استیشن پلاس اسنشیال و دیگر پلن ها چند ماهه است؟

سرویس های پلی استیشن پلاس، در سه نوع یک ماهه، سه ماهه و دوازده ماهه قابل خریداری هستند.

  • بازی های پلی استیشن پلاس اسنشیال بدون حق اشتراک قابل اجرا است؟

خیر، متاسفانه فقط تا وقتی که عضو پلی استیشن پلاس هستید (بدون در نظر گرفتن پلن) می توانید بازی ها را اجرا کنید، بازی در اکانت شما باقی می ماند، فقط حق اجرای آن را ندارید.

  • بازی های پلی استیشن پلاس Essential که مخصوص پلی استیشن 4 است، بر روی پلی استیشن 5 نیز قابل اجراست؟

بله، بازی های پلی استیشن 4 بر روی پلی استیشن 5 قابل اجرا هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید