اخبار, نوشته ها

فروش بازی Palworld در چهار روز به 6 میلیون نسخه رسید

فروش بازی Palworld

فروش بازی Palworld که این روز ها تمامی تیتر های خبری بازی های کامپیوتری را به خود تخصص داده، به رکوردی خود ادامه می دهد. توییتر رسمی توسعه دهنده این بازی، استودیوی Pocketpair، طی پستی اعلام کرد که در میزان فروش این بازی، تنها 4 روز پس از عرضه آن به رقم قابل توجه 6 میلیون نسخه رسیده است. بیشترین میزان بازیکنان فعال پل ورلد نیز، به 1.7 میلیون رسیده است.

بازی پل ورد تنها 8 ساعت پس از عرضه، فروش یک میلیون نسخه را رکورد زد و فروش آن در عرض 3 روز به سه میلیون نسخه رسید. این بازی که برای استیم نیز عرضه شده است، بر اساس جداول استیم، توانسته از رکورد بازیکنان فعال به طور همزمان بازی های مثل Cyberpunk و Elden Ring را نیز بشکند. تنها سه روز بعد از عرضه، موفق شد رتبه بازی کانتراسترایک در صدر جدول بازیکنان فعال استیم، را نیز به خود اختصاص دهد.

Palworld برای استیم

فروش فوق العاده با وجود انتقادات

 

این بازی که از عنوان های پوکمان الهام های بسیاری گرفته است، تا به حال موفقیتی خیره کننده داشته و موفق ترین بازی سال 2024 تا به اینجا بوده است. اما شباهت این بازی به پوکمان موجب انتقاد های بسیاری از آن شده است و برخی آن را خلاف قوانین کپی رایت خوانده اند.

در بازی Palworld موجوداتی به نام Pal وجود دارند. مانند بازی های Ark Survival، بازیکنان میتوانند این موجودات را رام کرده و به کنترل خود در آورند. طراحی این موجودات، شباهت های بسیاری به پوکمان ها دارند و همین موضوع باعث مشکلات متعدد برای سازندگان شده است. این در حالی است که سازندگان بازی بار ها درباره این موضوع بیانیه هایی ارسال کرده اند. توسعه دهندگان بازی با توییت های مختلف تفاوت بین طراحی Pal ها و پوکمان ها را توضیح داده اند. با این حاتل این مشکلات در هر صورت ذره ای از موفقیت بازی نکاسته است. فروش بازی Palworld این موضوع را اثبات می کند.

بازی Palworld برای استیم، ایکس باکس سری اس و ایکس و ایکس باکس وان عرضه شده است. اجرای بازی از طریق سرویس گیم پس مایکروسافت نیز از روز اول امکان پذیر شده است. برای خرید Palworld برای استیم این بازی میتوانید به فروشگاه ویپاک پلاس تکیه کنید. در صورت تمایل به خرید گیم پس التیمیت، برای اجرای بازی از طریق گیم پس بر روی ایکس باکس یا کامپیوتر، میتوانید از خدمات فروشگاه ما بهره ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید