مقالات, نوشته ها

پلاس هکی و خطراتی که برای کنسول شما به وجود می آورد

اکانت پلاس هکی و معایب و مزایای آن

 

شرکت سونی مدتی پس از عرضه پلی استیشن 5، از پلی استیشن پلاس جدید رونمایی کرد. پلی استیشن پلاس حال در سه نوع اسنشیال، اکسترا و پرمیوم عرضه می شود. این سرویس که شباهت زیادی به گیم پس مایکروسافت دارد، علاوه بر امکان اجرای بازی ها به صورت آنلاین به گیمرها مزایای زیادی را ارائه می دهند که شامل نقطه عطف این مزایا، دسترسی به مجموعه عظیمی از بازی ها است. البته بازی های پلن های اکسترا و پرمیوم کمی متفاوت هستند،  ولی در کل PS Plus یک محصول مقرون به صرفه برای خرید بازی پلی استیشن با قیمت ارزان است.

متاسفانه به نظر میرسد که قیمت پایین پلن های پلی استیشن پلاس، برای برخی افراد کافی نیست، به همین دلیل شاهد فروش اکانت پلاس هکی در برخی سایت ها و توسط برخی فروشندگان هستیم. در این مطلب سعی داریم تا توضیحاتی درباره این نوع اکانت ها بدهیم، تا با ابعاد مختلف استفاده از چنین محصولی آشنا شوید.

پلاس هکی

پلاس هکی چیست؟

 

هرکسی که با کامپیوتر، اینترنت و بازی های کامپیوتری سروکار دارد، با موضوع هک و خطرات هکر ها آشنایی جزئی یا کلی دارد. نیاز به توضیح اضافه در اینباره نیست، چرا که همه چیز کاملا مشخص است: اکانت پلاس هکی اکانت های دزدیده شده از اشخاصی دیگر هستند. در واقع این سرویس پلی استیشن پلاس شخص نیست که هک شده است و اکانت کامل شخص است که در اختیار هکر، فروشنده و در نهایت خریدار قرار می گیرد.

روش هک شدن و بدست آوردن این اکانت ها ممکن است متفاوت باشد. گاهی یک هکر به یک دیتابیس حمله می کند و تعداد زیادی مرز عبور کاربر ها را جمع آوری می کند. گاهی یک شخص در امنیت کامپیوتر و یا کنسول خود سهل انگاری می کند و به هکر ها اجازه ورود به اکانت خود می دهد. اما متد سرقت اکانت ها هرچه که باشد، یک چیز واضح است: این عمل غیر قانونی و غیر اخلاقی است.

پرچم های قرمز اکانت پلاس هکی

 

شاید توضیحات ما تا اینجا برای منصرف کردن برخی از خرید اکانت هکی پلی استیشن پلاس کافی باشد، اما به لطف توانایی برخی افراد در فریب مشتریان، لازم است کمی بیشتر در مورد روش های فروش این نوع اکانت ها توضیح دهیم.

پلی استیشن پلاس هکی

اکانت پلاس با بازی های شانسی

 

شاید شنیده باشید که برخی وب سایت ها اقدام به فروش محصولاتی با نام سی دی کی یا بازی شانسی می کنند. در بسیاری از موارد این سی دی کی ها قانونی و واقعی هستند. با خرید این محصولات شما در واقع در یک لاتاری یا قرعه کشی برای بدست آوردن یک بازی شانسی شرکت می کنید. ولی زمانی که صحبت از اکانت هکی پلاس می شود، برخی سعی می کنند که این اکانت ها را به عنوان اکانت شانسی به فروش برسانند. همانطور که گفتیم، اکانت های هکی پلاس، در واقع اکانت پلی استیشن اشخاص هستند که هک شده اند و شما با خرید آن به بازی های شخص نیز دسترسی پیدا می کنید. پلی استیشن پلاس، لیستی مشخص و واحد از بازی ها دارد که تمام بازیکنان به همان مجموعه دسترسی دارند. چیزی به نام اکانت پلاس با بازی شانسی وجود ندارد!

تمدید و ضمانت

 

در بخش بعدی در مورد معایب و خطرات استفاده از اکانت پلاس هکی صحبت خواهیم کرد. با مطالعه این بخش متوجه خواهید شد که چرا امکان تضمین یک اکانت هکی وجود ندارد و شخص ضامن در حال فریب خریدار است. اگر فروشنده مدعی است که اکانت پلاس هکی قابل تمدید است این موضوع حقیقت دارد، اما اگر صاحب اکانت برای ریکاوری اکانت پلی استیشن هک شده خود اقدام کند، دیگر فرقی ندارد که سرویس پلاس قابل تمدید است یا خیر، اکانت از دسترس شما خارج می شود.

معایب و خطرات پلی استیشن پلاس هکی

 

خوشبختانه به لطف روش های متعددی که شرکت سونی در اختیار کاربران گذاشته است، امکان بازیابی اکانت های هک شده وجود دارد. این موضوع به عنوان یک کاربر به نفع شماست، اما اگر از خریداران اکانت هکی بازی و اکانت پلاس هکی هستید، معضلی بزرگ برای شماست.

شخص صاحب اکانت ممکن است هر لحظه اقدام به بازیابی اکانت خود کند. این اقدام می تواند شامل عوض کردن پسورد و یا اضافه کردن قابلیت های امنیتی مثل استفاده از احراز هویت دو مرحله ای باشد. اگر شخص این موضوع را به سونی اطلاع دهد و سونی موضوع را پیگیری کند، ممکن است تمامی کنسول هایی که به اکانت هک شده دسترسی داشته اند به طور کلی بلاک و از شبکه پلی استیشن بن (Ban)  شوند. البته این رخداد همیشه قطعی نیست، ولی اگر سونی متوجه فعالیت های غیر قانونی کنسول شود، دیگر راه برگشتی وجود ندارد.

در برخی موارد، دیده شده که شخص فروشنده به خریداران اکانت پلی استیشن پلاس هکی، اعلام می کند که فقط در ساعات خاصی میتوانند از اکانت استفاده کنند. دلیل این موضوع بسیار ساده است. شما فقط وقتی میتوانید از اکانت استفاده کنید که شخص آنلاین نیست. حال با این توصیف ها متوجه می شوید که چرا امکان ضمانت اکانت های هکی وجود ندارد و چرا خرید آن ریسکی همیشگی برای کنسول است، حتی اگر پس از مدتی دیگر از اکانت استفاده نکنید.

اکانت پلی استیشن پلاس هکی

تفاوت اکانت هکی پلی استیشن پلاس و اکانت های ظرفیتی

 

اکانت ظرفیتی پلی استیشن را با اکانت های ظرفیتی اشتباه نگیرید. سونی به کاربران خود امکان می دهد که اکانت و اشتراک پلی استیشن پلاس خود را از طریق ظرفیت های اکانت به اشتراک بگذارند. برخی افراد این ظرفیت ها را به فروش میرسانند به همین دلیل قیمت بسیار پایینی دارند. برای اطلاع بیشتر درباره اکانت های ظرفیتی پلی استیشن، پیشنهاد می کنیم این مقاله را مطالعه نمایید.

پلی استیشن پلاس قانونی، گزینه ای بهتر و امن تر

 

اگر از قیمت پلن های پلی استیشن پلاس اطلاع داشته باشید، شاید با توجه به قیمت دلار، فرض کنید که خرید پلی استیشن پلاس همچنان می توانید بسیار گران باشد و برای خرید اکانت پلاس هکی وسوسه شوید. خوشبختانه کاربران ایرانی روش های قانونی پیدا کرده اند که بتوان برای خرید پلی استیشن پلاس با قیمت مناسب اقدام کرد. با این اقدام نه تنها از بازی های بسیاری متنوع این سرویس با قیمت پایین بهره مند می شوید، بلکه هیچ کدام از ریسک های اکانت هکی را برای خود و کنسول شما ایجاد نمیکند. به طور مثال به دلیل عدم پشتیبانی سونی از ریال، کاربران ایرانی اقدام به خرید پلی استیشن پلاس از کشور ترکیه کرده اند. به علت ارزش پایین ارز این کشور، میتوانید برای خرید پلی استیشن پلاس با قیمت بسیار ارزان اقدام کنید.

با خرید پلن قانونی پلاس، امنیت کنسول شما حفظ می شود، به تمامی بازی ها و خدمات متنوع این سرویس دسترسی پیدا می کنید و همیشه می توانید PS Plus خود را تمدید کنید.

نتیجه گیری

 

خرید اکانت هکی پلی استیشن پلاس میتواند با توجه به قیمت ناچیز آن بسیار وسوسه کننده باشد، اما با توجه به ریسک ها و معایب آن که در این مقاله بیان شد، ارزشش را ندارد. با خرید پلن های واقعی و قانونی پلی استیشن پلاس، خود را از این خطرات در امان نگه دارید.

اگر حتی این ریسک ها را در نظر نداشته باشیم، خود را در جای شخصی که اکانتش هک شده قرار دهید و سعی کنید حس این گیمر را درک کنید. گیمر ها به خصوص گیمرهای ایرانی به اندازه کافی با مشکلات متنوع سروکار دارند. با خرید اکانت های هکی پلاس و دیگر اکانت ها، به مشکلات این قشر جامعه اضافه نکنید. پیشنهاد ما به شما این هست که از فروشگاه ما با قیمتی خیلی مناسب اشتراک های پلی استیشن پلاس را بر روی اکانت خودتان خریداری کنید و با خیال راحت از آن استفاده کنید.

سوالات متداول

 

1-اکانت هکی پلاس با اکانت ظرفیتی متفاوت است؟

بله، ظرفیت اکانت یک مسئله قانونی و شناخته شده توسط سونی برای اشتراک گذاری بازی ها است، ولی اکانت هک شده به سرقت رفته است.

2-از کجا اکانت هکی پلاس بخرم؟

درست است که این اقدام در کشور ما پیامدهای قانونی ندارد، اما همچنان غیر قانونی و غیر اخلاقی است، پس نمی توانیم برای خرید آن منابعی را معرفی کنیم.

آیا اکانت هکی باعث بن و آفلاین شدن کنسول می شود؟

نمیتوان گفت که 100% این اتفاق رخ می دهد، ولی احتمال آن همیشه وجود دارد. حتی اگر از کار خود پشیمان شوید و دیگر از اکانت هکی استفاده نکنید، در صورتی که سونی متوجه این موضوع شود امکان دارد کنسول شما را بلاک کند.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید