آموزش, نوشته ها

کاهش پینگ در بازی‌های آنلاین

نقش پینگ در بازی آنلاین

کاهش پینگ چیست و چه نقشی در بازی‌های آنلاین دارد؟

بازی‌های آنلاین به یکی از هیجانی‌ترین سرگرمی‌ها برای خیل عظیمی از افراد جامعه، علی‌الخصوص نوجوانان و جوانان تبدیل شده‌اند. به گونه‌ای که حتی در مواردی شاهد آن هستيم که گیمینگ به یک منبع درآمد نیز بدل شده است. اما پینگ چیست و چه تاثیری بر بازی‌های آنلاین می‌گذارد و چرا ما در صدد یافتن روش‌هایی برای کاهش آن هستیم. قبل از ارائه‌ی مجموعه راهکارهای کاهش پینگ، ابتدا به بررسی تعریف آن می‌پردازیم تا درک صحیحی از این مقوله داشته باشید.

 

در پاسخ به پرسش پینگ چیست باید گفت که واژه‌ی Ping مخفف عبارت Packet InterNet Groper می‌باشد. این عبارت به مدت زمانی اشاره می‌کند که طول می‌کشد سیگنال پینگ ارسال شده از کامپیوتر کلاینت (در این‌جا کامپیوتر گیمر) به کامپیوتر سرور برسد و سپس به کامپیوتر مبدا برگردد. در واقع پینگ معیاری است که می توان به وسیله‌ی آن فاصله‌ی زمانی دو کامپیوتر را اندازه گرفت. به تعبیری دیگر می‌توان پینگ را نشانگر میزان تاخیر ارسال و دریافت اطلاعات در یک ارتباط آنلاین دانست. اما نمی‌توان آن را صرفا معیاری برای تعیین میزان تاخیر عنوان کرد، بلکه می‌توان به وسیله‌ی آن از صحت و کامل بودن اطلاعات رد و بدل شده نیز اطمینان یافت.

 

با این تعابیر می‌توان گفت که پینگ به خودی خود عاملی نیست که کاربرد داشته باشد. اما میزان پینگ نقشی تعیین کننده در سرنوشت بازی شما ایفا می‌کند. بنابراین برای یک گیمر واجب است که راه‌های کاهش پینگ بازی را یاد گرفته و اجرا کند. همان طور که می‌دانید «سرعت» در یک بازی آنلاین بسیار مهم است. مهارت و سرعت واکنش گیمر در حین بازی و نیز سرعت تجهیزات وی، می‌توانند سرنوشت بازی را در دست بگیرند. یعنی ترکیب یک گیمر ماهر که تجهیزات خوبی در اختیار دارد و پینگ پایینی را تجربه می‌کند، همواره در انواع بازی‌های آنلاین یک ترکیب برنده است.

 

نقش پینگ در بازی آنلاین

 

چگونه پینگ را کاهش دهیم؟

«چگونه پینگ را کاهش دهیم» پرسشی است که ذهن بسیاری از کاربران اینترنت، علی‌الخصوص گیمرها را به خود مشغول کرده است. فرض کنید در حین انجام یک بازی هیجان انگیز مانند پابجی، درست در لحظه‌ای که قرار است با یک شلیک بازی را ببرید، در ارسال دستور شلیک تاخیر ایجاد شود! این امر برای هر گیمری می‌تواند یک تجربه‌ی تلخ و بسیار ناخوشایند تلقی شود. این اتفاق در پینگ بالا رخ می‌دهد که خود به معنای یک ارتباط ضعیف با سرور است. خوشبختانه می‌توان از این حالت اجتناب کرد. در واقع برای پیش‌گیری از وقوع چنین لحظاتی باید از پیش آماده شوید و همه‌ی روش‌های موثر در کاهش پینگ را اجرا کنید.

 

نمی‌توان نقش تجهیزات قوی و به‌روز را در سرعت انجام بازی‌های آنلاین انکار کرد. بدیهی است که با داشتن هر یک از بهترین و جدیدترین مدل‌های کامپیوتر، لپ‌تاپ، کنسول بازی، مانیتور گیمینگ، کنترلرها و … می‌توان بهتر و لذت‌بخش‌تر بازی کرد. همچنین بازی‌های آنلاین را حتما باید با پشتوانه‌ی یک اتصال اینترنت قوی انجام داد. اما علاوه بر عوامل مذکور، با انجام برخی تغییرات و اعمال تنظیمات خاص در نرم افزار شبکه و یا مودم نیز می‌توان کیفیت فرایند بازی را ارتقا بخشید.

 

کاهش پینگ

 

آموزش کاهش پینگ

قبل از آموزش کاهش پینگ بهتر است که یاد بگیریم چگونه پینگ بازی خود را اندازه بگیریم. برای این‌که بررسی کنیم که آیا مشکلات بازی مربوط به پینگ است، باید با طریقه‌ی اندازه‌گیری پینگ آشنا شویم. بدین منظور راه‌های گوناگونی وجود دارد. به عنوان یک نمونه از این ابزارهای اندازه‌گیری، می‌توان به وبسایت Speedtest.net اشاره کرد. این وبسایت محبوب‌ترین ابزار تست سرعت اینترنت و در نتیجه اندازه‌گیری پینگ است. با ورود به این وبسایت می‌توانید از میزان تاخیر اینترنت خود مطلع شوید. اگر نتیجه‌ی حاصل از این تست، نشانگر پینگ پایین‌تر از 20 میلی ثانیه باشد به معنای یک اتصال سریع، بدون تاخیر و عالی خواهد بود. این در حالی است که پینگ بالاتر از 150 میلی ثانیه روند بازی آنلاین شما را با مشکل روبه‌رو خواهد کرد و شاهد تاخیر و قطعی های مکرر خواهید بود. در فاصله‌ی این دو عدد هرچه به عدد 20 نزدیک‌تر شویم با کاهش پینگ مواجه خواهیم شد. بسیاری از گیمرها عدد 50 را برای تجربه‌ی یک بازی هیجان انگیز، قابل قبول توصیف کرده‌اند.

 

کم کردن پینگ بازی

برای کاهش پینگ راه‌های گوناگونی وجود دارد. اما بهتر است که ابتدا برای داشتن درک روشن‌تری از این موضوع، علل بالا بودن پینگ را بررسی کنیم. به موازات پیچیدگی شبکه‌های کامپیوتری، یافتن دلایل بالا بودن پینگ نیز امری پیچیده است. از جمله رایج ترین عواملی که سبب بالا بودن پینگ می‌شوند عبارتند از:

 • وجود اشکال در سرور: با وارد کردن IP سرور بازی در سایتی که برای تست پینگ معرفی کردیم، می‌توانید پینگ سرور بازی را با پینگ سیستم خود مقایسه کنید.
 • پهنای باند: این مورد بستگی به تعداد کاربران فعال شبکه دارد. یعنی هرچه تعداد کاربران کمتر باشد، شاهد کاهش پینگ نیز خواهیم بود. راه حل این مشکل را در استفاده از پهنای باند اختصاصی یافته‌اند.
 • تنظیمات رجیستری: اجرای بازی‌های آنلاین روی کامپیوترهایی که مخصوص این کار نیستند و برای آن بهینه نشده‌اند، ممکن است شما را با پینگ بالا مواجه کند.

 

 • روتر: اگر روتر شما به‌روز نباشد، فریمور آن آپدیت نباشد و همچنین در مکان مناسبی قرار نگرفته باشد، سبب بالا بودن پینگ می‌شود.
 • کامپیوتر: قدیمی بودن کامپیوتر نیز ممکن است یکی از علل بروز پینگ بالا باشد. زیرا برخی از کامپیوترهای قدیمی توان بارگذاری بسیاری از بازی‌های جدید را ندارند.
 • سنگین بودن بار کامپیوتر: اجرای همزمان چندین برنامه ممکن است سبب بالا رفتن پینگ بازی آنلاین شود.
 • پر بودن حافظه‌ی کش روتر یا مودم
 • تنظیم نبودن فرکانس مودم
 • اتصال دستگاه‌های متعدد به یک شبکه‌ی واحد
 • بهینه نبودن تنظیمات بازی
 • به‌روز رسانی‌های سیستم در حین انجام بازی آنلاین نیز زمینه‌ی افزایش پینگ را فراهم می‌کند.

 

کاهش پینگ

 

راهکارهای ساده و عملی برای کاهش پینگ

در این نوشتار با مهم‌ترین راه‌کارهای اصولی کاهش پینگ بازی‌های آنلاین آشنا می‌شویم. به عنوان اولین اقدام در جهت کاهش پینگ بازی باید به کاهش فاصله از سرور بازی اشاره کنیم. این مساله به معنای جابه‌جایی فیزیکی شما نیست؛ بلکه به مثابه‌ی انتخاب سروری است که کمترین فاصله‌‌ی مکانی را با شما دارد. هر سروری که در موقعیت نزدیک‌تری نسبت به شما قرار گرفته باشد، امکان ایجاد یک ارتباط بهتر با پینگ پایین را به صورت بهتری فراهم می‌کند.

 

دومین راه حل برای کاهش پینگ این است که تا جای ممکن بار کامپیوتر خود را سبک کنید. به تعبیر دیگر لازم است که برنامه‌هایی را که به صورت موازی باز هستند، ببندید. با این کار به کاهش بار سیستم و در نتیجه کم شدن تاخیر و پینگ بازی کمک شایانی خواهید کرد. این مساله به خصوص در مورد برنامه‌هایی صادق است که برای اجرا به اینترنت نیاز دارند (در حال دانلود از اینترنت و یا آپلود در آن هستند). زیرا این برنامه‌ها بخش قابل توجهی از پهنای باند مصرفی سیستم را در اختیار می‌گیرند و از اختصاص آن به بازی آنلاین جلوگیری به عمل می‌آورند.

 

سومین اقدام در جهت کاهش پینگ بازی آنلاین، غیر فعال کردن آپدیت‌هایی است که به صورت خودکار شروع به فعالیت می‌کنند. درست است که آپدیت کردن بسیاری از بخش‌ها ملزومه‌ی فعالیت صحیح سیستم می‌باشد، اما بهتر است این امر را به زمان دیگری غیر از هنگام بازی آنلاین موکول کرد. به عنوان مثال می‌توان به آنتی ویروس‌ها اشاره کرد. این نوع برنامه‌ها عموما با اتصال کامپیوتر به اینترنت شروع به ارتقا به آخرین ورژن موجود خود می‌کنند. باید از غیر فعال بودن گزینه‌ی آپدیت خودکار این برنامه‌ها مطمئن شوید.

 

کاهش پینگ بازی آنلاین

 

ادامه‌ی راهکارهای ساده و عملی برای کاهش پینگ

چهارمین اقدام برای کاهش پینگ مربوط به ریست کردن روتر است. با این کار شمار زیادی از مشکلات اتصال برطرف می‌شود. بدین منظور کافی است که روتر را به مدت یک الی دو دقیقه خاموش و سپس روشن کنید. اکنون حافظه‌ی کش روتر شما پاک شده و در نتیجه پینگ کاهش می‌یابد.

در قدم بعدی کافی است در صورتی که به VPN یا پروکسی متصل هستید، آن را خاموش کنید. بهتر است که این کار را حتما قبل از شروع بازی انجام دهید نه در میانه‌ی راه.

 

به عنوان ششمین راهکار در جهت کاهش پینگ می‌توانید اتصال سخت افزارهای جانبی مانند میکروفون را قطع کنید. زیرا ارسال داده از طریق چنین وسیله‌هایی سبب اشغال بخشی از پهنای باند می‌شود.

در هفتمین قدم نیز می‌توانید تنظیمات DNS مودم خود را تغییر دهید. بدین ترتیب می‌توانید یک آی پی مناسب با کمترین میزان تاخیر را انتخاب کنید. از آن‌جایی که سرور DNS گوگل از جمله سریع‌ترین سرورهای جهان است، می‌توانید از آن استفاده کنید. برای این کار باید در تنظیمات خود آدرس آی پی 8.8.8.8 و 8.8.4.4 را برگزینید.

 

در اقدام بعدی برای کاهش پینگ، بهتر است که تنظیمات بازی را بهینه‌سازی کنید. به عنوان مثال برای عدم مواجهه با تاخیر، بهتر است از خیر بالاترین حد گرافیک بگذرید و آن را روی مقادیر پایین‌تر قرار دهید. زیرا برخلاف خوشایند بودن گرافیک بالا – وقوع تاخیر که می‌تواند از نتایج آن باشد – رخدادی ناخوشایند است. در واقع باید تنظیمات بازی را با امکانات کارت گرافیک، حافظه RAM و پردازنده‌ی سیستم خود هماهنگ کنید.

در نهمین گام باید تنظیمات وای فای را نیز با به‌روز رسانی فریمور آن تغییر دهید. این عمل سبب کاهش پینگ خواهد شد.

در دهمین و آخرین اقدام از مجموعه راهکارهای کاهش پینگ، می‌توانید از نصب برنامه‌هایی که به این منظور ساخته شده‌اند، بهره ببرید. یکی از برجسته‌ترین‌های این زمینه، اپلیکیشن Exitlag می‌باشد. با نصب این برنامه از ایجاد تاخیر و توقف در بازی جلوگیری به عمل می‌آید و سرعت اجرای دستورات و حرکات به طرز چشمگیری بالا می‌رود.

 

3 دیدگاه در “کاهش پینگ در بازی‌های آنلاین

 1. Tahaaskari گفت:

  خیلی ممنون که انقدر کامل و خوب راجب کاهش پینگ و موارد مرتبط بهش رو گذاشتید ، واقعا تمامی مطالبی که تا الان توی سایتتون گذاشتید بسیار کاربردی و عالی هست با همین فرمون ادامه بدید

 2. ashkanmahmodi گفت:

  یک موردی که هست اینکه حتما از دی ان اس خوب استفاده کنید اون دی ان اس های که داخل مقاله Dns برای وارزون۲ گذاشتید خیلی خوبن و پینگ رو هم کاهش میدن

 3. farhadforozan گفت:

  پینگ پایین واقعا توی بازی کردن تاثیر داره ، ممنون از اینکه تمام راهکار های کاهش پینگ بازی رو گذاشتید لطفا برای بالاتر بردن FPS بازی ها هم مقاله بزارید دمتون گزم

دیدگاهتان را بنویسید