آموزش, نوشته ها

جلوگیری از تغییر ریجن اتوماتیک استیم

چطور از تغییر ریجن خودکار استیم جلوگیری کنیم؟

استیم این روز ها در حال بروز رسانی مکرر سیستم های امنیتی و پرداختی خود است. همین موضوع باعث رخدادهای غیر منتظره ای شده است. به طور مثال به تازگی برخی کاربران گزارش داده اند که ریجن اکانت استیم آن ها به طور خودکار تغییر کرده. این اتفاق بیشتر برای اشخاصی رخ داده است که ریجن اکانت استیم آن هه آرژانتین و ترکیه است. دلیل این موضوع میتواند تغییرات قوانین و واحد پول فروشگاه های استیم در این کشور ها باشد. کاربرانی که تحت تاثیر تغییر ریجن اتوماتیک استیم بوده اند از روش های مختلفی مثل استیم والت، کارت های اعتباری (کردیت، پی پال، ویزا) و گیفت برای خرید بازی استفاده کرده اند. یعنی این رخداد محدود به دسته کاربری خاصی نیست.

چرا این اتفاق رخ میدهد؟

همانطور که اشاره شد، استیم در روز درحال بروز رسانی و تقویت سیستم امنیتی خود است. به طور مثال این روز ها دیگر با استفاده از وی پی ان نمیتوان یک اکانت استیم جدید ساخت. باید وی پی ان خاموش باشد تا بتوان در استیم ثبت نام کرد. پس ممکن است با توجه به قیمت پایین بازی ها در کشور هایی مثل آرژانتین، ترکیه، اوکراین، هند و غیره، استیم با استفاده از سیستم های امنیتی خود تشخیص داده که این اکانت ها در حال تقلب و سو استفاده از ریجن های ارزان هستند و ریجن را بر اساس آی پی شخص تغییر داده است.

اگر از افرادی هستید که مکرر از فیلترشکن برای وصل شدن به استیم استفاده می کنید، این امکان وجود دارد که استیم به طور خودکار ریجن شما را تغییر دهد. هرچند این موضوع بسیار کم مشاهده شده و اغلب اتفاق نمی افتد. متاسفانه افرادی که دچار چنین تغییر ریجنی شده اند، تا سه ماه باید صبر کنند تا بتوانند ریجن اکانت خود را مجدد تغییر دهند.

جلوگیری از تغییر ریجن اتوماتیک استیم

چطور از تغییر ریجن خودکار استیم جلوگیری کنیم؟

برخی فروشگاه ها و افرادی که بازی های استیم را ارائه می دهند، بدون اطلاع رسانی به کاربر اقدام به تغییر ریجن شخص می کنند. خرید بازی استیم و والت از فروشگاه های معتبر میتواند احتمال تغییر ریجن اتوماتیک استیم را کاهش دهد.

از طرفی استفاده از وی پی ان متعبر با آی پی ثابت در کشور های مربوط به ریجن اکانت استیم شما، بسیار مهم است و احتمال ایجاد مشکلات این چنینی را کاهش می دهد. استفاده از فیلرشکن های رایگان و آی پی های نامعتبر برای وارد کردن استیم والت و یا خرید بازی به هیچ وجه پیشنهاد نمی شود.

در صورت تمایل، همکاران ما در ویپاک پلاس آماده هستند تا در زمان دریافت گیفت کارت و بازی های استیم، آن را بر روی اکانت شما فعال سازی کنند. از این طریق پروسه خرید و اضافه کردن بازی استیم به اکانت شما با ضریب اطمینان بیشتری انجام می شود.

اگر شما نیز دچار تغییر ریجن خودکار شده اید و یا اصلا از ریجن اکانت خود اطلاع ندارید، به مقاله روش تشخیص ریجن اکانت در سایت ما مراجعه کنید. در صورت نیاز میتوانید برای خرید تغییر ریجن استیم نیز اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید