آموزش

آموزش ساخت اکانت ترکیه پلی استیشن 

آموزش ساخت اکانت ترکیه برای پلی استیشن 

 

گفتن جمله “بازی ها گران شده است” به گیمر ها یک کار بی فایده است که مثل نمک پاشیدن به زخم های طاقت فرسای این عزیزان است. گیمر ها نه تنها باید با گران شدن دلار، تحریم ها و لیستی نا تمام از چالش های دنیای گیمینگ سر و کله بزنند، حال معضل گران شدن بازی ها توسط سازندگان نیز به این مخمصه اضافه شده است. در سال اخیر شاهد بودیم که بازی های کنسول به استاندارد قیمتی 70 دلار رسیده اند. این موضوع خرید بازی های پلی استیشن 5 و 4 را برای گیمر های خارج از کشور نیز دردسر  ساز کرده است، چه برسد به گیمر های ایرانی. چنین محدودیت هایی منجر شده تا گیمر های ایرانی مثل همیشه یک روش برای ادامه بقای تفریحات خود پیدا کنند: ساخت اکانت ریجن ترکیه.

متاسفانه شرکت های ارائه دهنده بازی ها مثل استیم یا سونی، از چنین اقداماتی بیزار هستند. هر روز قانون جدیدی وضع می شود تا بازیکنان نتوانند در ریجن های دیگر اکانت بسازند و بازی ها را ارزان تر خریداری کنند، ولی ایران به عنوان یک کشوری که در لیست پشتیبانی شده هیچ یک از این شرکت ها قرار ندارد، برای خود یک راه فرار پیدا کرده است.

به نظر نمی رسد شرکت های بزرگ چنین توجیهی را بپذیرند، ولی به هر حال جلوی چنین اقداماتی را نیز نمیگیرند. پس در ادامه این مطلب روش ساخت اکانت ترکیه پلی استیشن را به شما آموزش خواهیم داد تا بتوانید بازی ها را با قیمت بسیار منطقی تر خریداری کنید.

روش ساخت اکانت ترکیه

 

ساخت اکانت جدید به طور مستقیم از طریق کنسول  PS5 و PS4 امکان پذیر است، ولی به دلیل سطح دسترسی بالاتر و سهولت استفاده از کامپیوتر، در این آموزش روش ساخت اکانت از طریق مرورگر را توضیح خواهیم داد. توضیحات این مراحل برای ساخت اکانت از طریق کنسول نیز مناسب است. بجز تفاوت های ظاهری در رابط کاربری فرق خاصی بین این مراحل وجود ندارد.

1-برای شروع مراحل ساخت اکانت ترکیه پلی استیشن از طریق این لینک، به وب سایت رسمی سونی مراجعه نمایید و بر روی Create کلیک کنید.

2-حال در بخش Country/Region کشور Turkey را یافته و بر روی Next کلیک کنید.

3-در این صفحه تاریخ تولد خود را به میلادی وارد کنید. سپس مطمئن شوید که این تاریخ را به خاطر خواهید داشت، چون در آینده در صورت بروز مشکل، سونی تاریخ تولد را از شما خواهد خواست. همچنین در نظر داشته باشید که در صورتی که سن شما کمتر از 18 باشد، ممکن است سونی برخی محدودیت ها به اکانت شما اعمال کند، پس در وارد کردن تاریخ تولد دقت کنید! حال بر روی Next کلیک کنید.

4-در مرحله بعد، Sign-in ID که آدرس ایمیل شماست را وارد کنید. و سپس پسورد خود را انتخاب کنید. توجه کنید که باید پسورد جدیدی برای این اکانت انتخاب کنید. برخی افراد به اشتباه پسورد ایمیل خود را در این صفحه وارد می کنند که یک مشکل امنیتی است. اطمینان حاصل کنید که ایمیل وارد کرده نیز در دسترس است، زیرا به آن نیاز خواهید داشت. در این مرحله ممکن است سونی از شما بخواهد یک کد Captcha را وارد کنید و یا یک پازل ساده را حل کنید تا ثابت کنید انسان هستید.

5-در منوی بعدی باید آدرس محل سکونت خود را وارد کنید. متاسفانه مجبور هستیم از اطلاعات غیر واقعی استفاده کنیم. برای هر دو بخش City و State or Province شهر Istanbul را تایپ کنید. در کادر Postcode که کد پستی می باشد، عدد 34096 را وارد کنید. با کلیک بر روی Next به انتخاب آیدی سونی منتقل خواهید شد.

6-در این صفحه باید نام آیدی آنلاین خود و نام خود را وارد کنید. در انتخاب آیدی آنلاین دقت کنید. در آینده می توانید یکبار آیدی خود را رایگان تعویض کنید و بعد از آن برای تعویض مجدد باید هزینه ای پرداخت کنید.

7-بر روی Next کلیک کرده تا به صفحه آخر ساخت اکانت منتقل شوید. در این صفحه برای اطلاع از جدیدترین اخبار، تخفیفات و رویدادهای سونی از طریق ایمیل، باکس اول را تیک بزنید. در صورتی که نیاز دارید این اطلاعات را از طریق نوتیفیکیشن های کنسول دریافت کنید، باکس دوم را تیک بزنید. حال بر روی Agree and Create Account کلیک کنید.

پایان مراحل ساخت اکانت و تایید اطلاعات

 

پس از پایان ساخت اکانت ترکیه پلی استیشن ، زمانی که قصد دارید اطلاعات آن را در کنسول خود وارد کنید، سونی برای شما یک ایمیل ارسال می کند که شامل کد 6 رقمی برای تایید صحت ایمیل و اطلاعات است. پس ایمیل خود را آماده داشته باشید. حال که مراحل آموزش ساخت اکانت پلی استیشن ترکیه را طی کردید، می توانید برای خرید بازی پلی استیشن ارزان از ریجن ترکیه اقدام کنید. همچنین جهت خرید پلی استیشن پلاس ارزان و قانونی نیز میتوانید از این اکانت استفاده کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید