آموزش, نوشته ها

آموزش روش تغییر آیدی فورتنایت

آموزش روش تغییر آیدی فورتنایت

نحوه تغییر آیدی فورتنایت

نام کاربری یا یوزرنیم در بازی های آنلاین موضوع پرحاشیه ای است. قوانین متعددی بر نحوه انتخاب نام کاربری در بازی ها و پلتفرم های آنلاین دلالت می کند، اما این موضوع باعث نمی شود که گاهی از روی عجله، حس شوخ طبعی و یا بی حوصلگی نامی عجیب برای اکانت خود انتخاب کنیم. بازی فورتنایت به عنوان یکی از بازی های محبوب دنیا، گیمرهای فعال زیادی را به خود جذب کرده است و شاید شما نیز جزو این افراد باشید. اما اگر در زمان ساخت اکانت، نام کاربری خود را خرچنگ دو سر یا زی زی گولو انتخاب کرده باشید، ممکن است پس از مدتی از انتخاب خود پشیمان شده باشید. حال با این یوزرنیم گرفتار شده اید و قصد تغییر آیدی فورتنایت خود را دارید. در این مطلب روش های مختلف تغییر آیدی فورتنایت را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

تغییر نام در فورتنایت از طریق کلاینت اپیک (کامپیوتر)

فورتنایت بر روی پلی استیشن و ایکس باکس نیز بازیکنان بسیاری دارد، اما نمیتوان تکذیب کرد که پلتفرم اصلی این بازی کامپیوتر و کلاینت اپیک گیمز است. برای تغییر نام کاربری خود از طریق Epic Games مراحل زیر را دنبال کنید.

 • ابتدا کلاینت اپیک را باز کرده و وارد اکانت خود شوید.
 • در قسمت بالای صفحه روی عکس پروفایل خود کلیک کرده و Account را انتخاب کنید.
 • در قسمت Account Info بر روی ایکون مداد در کادر سمت چپ کلیک کنید که به شما امکان می دهد Username اکانت را تغییر دهید.

اگر از کلاینت بلیزارد استفاده کرده باشید، حتما متوجه شده اید که نام کاربری اکانت شما با نام کاربری داخل بازی های این پلتفرم یکی است. این موضوع در مورد اپیک نیز صدق می کند. بازی فورتنایت، توسط اپیک گیمز عرضه شده است، پس نام کاربری اکانت شما با نام داخل بازی فورتنایت یکسان است.

به یاد داشته باشید که تغییر نام فقط هر 14 روز یکبار امکان پذیر است. 

آموزش تغییر یوزرنیم فورتنایت در ایکس باکس

تغییر ID کنسول

اگر از گیمر های کنسول هستید، نام کاربری شما در بازی فورتنایت، به اکانت اپیک گیمز شما مربوط نمی شود، بلکه به نام کاربری شما در کنسول مربوطه متصل است. یعنی برای تغییر یوزرنیم در فورتنایت کنسول، باید یوزر کنسول خود را عوض کنید. فرقی ندارد که از کنسول ایکس باکس استفاده کنید و یا پلی استیشن، این موضوع برای تمامی پلتفرم ها صدق می کند.

نکته: کاربران نسخه موبایل و نینتندو سوییچ فورتنایت، برای تغییر نام کاربری خود، میتوانند روش از آموزش تغییر آیدی در کامپیوتر در بخش قبلی مقاله استفاده کنند، با این تفاوت که بجای استفاده از کلاینت اپیک، باید از طریق وب سایت اپیک گیمز برای تغییرات اقدام کنند.

تغییر یوزر نیم فورتنایت در پلی استیشن

آموزش تغییر یوزرنیم فورتنایت در ایکس باکس

برای یادگرفتن نحوه تغییر نام کاربری فورتنایت در ایکس باکس، در واقع باید نحوه تغییر یوزرنیم ایکس باکس را به شما آموزش دهیم.

 • برای شروع کنسول خود را راه اندازی کرده و مطمئن شوید به اینترنت وصل هستید.
 • دکمه وسط کنترلر (دکمه Guide) را فشار دهید و منوی کناری را باز کنید.
 • به بخش Profile بروید. My Profile را انتخاب کنید.
 • حال گزینه Customize را انتخاب کنید.

نکته مهم پیش از ادامه: ایکس باکس به کاربران اجازه می دهد که یک بار نام کاربری خود را به طور رایگان تغییر دهند، اگر این کار را در گذشته انجام داده باشید، حال باید برای تغییر آن هزینه پرداخت کنید. قبل از تغییر نام رایگان، درباره آن خوب فکر کنید.

 • با انتخاب گزینه Customize میتوانید نام کاربری جدیدی برای خود وارد کنید.

تغییر نام در فورتنایت از طریق کلاینت اپیک

تغییر یوزر نیم فورتنایت در پلی استیشن

درست مانند کنسول ایکس باکس، برای تغییر نام کاربری فورتنایت در پلی استیشن، درواقع باید نحوه تغییر یوزرنیم PSN را فراگیری کنید.

 • ابتدا به بخش Settings کنسول وارد شوید.
 • حال گزینه Account Management را پیدا کنید.
 • سپس به بخش Profile و در نهایت به بخش Online ID بروید.
 • با انتخاب Online ID یک پیام هشدار تغییر نام به شما نشان داده می شود. آن را تایید کنید.
 • نام کاربری PSN جدید خود را وارد کنید، تا تغییر نام اکانت فورتنایت شما نیز انجام شود.

متاسفانه در حال حاضر راهی برای تغییر یوزرنیم فورتنایت، بدون تغییر نام اکانت اصلی شخص وجود ندارد و به احتمال زیاد این موضوع تغییری نیز نخواهد کرد. اما اگر دوست ندارید نام کاربری اکانت اصلی اپیک، ایکس باکس و یا پلی استیشن خود را تغییر دهید، همیشه میتوانید یک اکانت مجزا برای فورتنایت بسازید. البته اگر از بازیکنان جدید هستید، زیرا اکانت جدید، یعنی عدم دسترسی به تمامی اسکین ها و آیتم های اکانت اصلی خود.

دیدگاهتان را بنویسید