اخبار, نوشته ها

فورتنایت در اروپا به آیفون و آیپد بازمیگردد

بازگشت فورتنایت به آیفون و آیپد در اروپا

در سال 2020 به دلیل زیر پا گذاشتن برخی قوانین استفاده از سرویس اپ استور، بازی فورتنایت، مجدد در سال 2024 به دستگاه های اپل بازخواهند گشت. اما این موضوع فقط مربوط به کشور هایی می شود که عضو اتحادیه اروپا هستند. به لطف قانون جدید بازارهای دیجیتال اروپا (DMA) برخی قول های دنیای تکنولوژی مانند اپل، مجبور هستند تا درهای اکوسیستم خود را به روی توضیح کننده های شخص ثالث اپلیکیشن ها باز کنند. بزرگترین تغییر در این قوانین شامل قابلیت پردازش پرداخت و توضیح اپلیکیشن ها توسط توضیع کنندگان شخص ثالث در خارج از اپ استور اپل می شود.

به همین دلیل بازی فورتنایت، از طریق اپ استور انحصاری اپل به اروپا باز نمیگردد و در عوض برای نصب این بازی باید به اپ استور Epic Games مراجعه کرد.

فورتنایت در اروپا به آیفون و آیپد بازگشت

اپل از این موضوع خوشحال نیست

اپل روز گذشته اعلام کرد، که تغییراتی در اکوسیستم اپ های خود در اروپا ایجاد کرده است تا با قوانین جدید سازگاری داشته باشد. البته اپل از این فرصت استفاده کرد تا نارضایتی خود را از چنین موقعیتی اعلام کند. به گفته اپل این تغییرات مسیری برای بد افزار ها و کلاه برداری، محتوای مضر و غیر قانونی، و همچنین خطرات امنیتی برای حریم خصوصی کاربران هموار می کند. به نظر میرسد که این کمپانی از این موضوع دل خوشی ندارد.

تغییرات اشاره شده در سیستم عامل iOS از ماه مارس سال 2024، پس از دوره آزمایشی کوتاهی اعمال خواهند شد. یاد آور می شویم که این تغییرات فقط شامل اعضای اتحادیه اروپا است و تمامی کشور ها نیز از آن بهره نخواهند برد. به طور مثال کشور هایی مثل سویس، انگلستان و نروژ که قوانین DMA گذشته خود را پیش گرفته اند، شامل این تغییرات نمی شوند. البته اگر این کشور ها نیز در آینده قوانین جدید DMA را در کشور پیاده سازده کنند، این تغییرات برای کاربران این کشور ها نیز اعمال خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید