اخبار, نوشته ها

توسعه دنباله بازی سایبرپانک 2077 با اسم رمز Orion آغاز شد

توسعه دنباله بازی سایبرپانک 2077 با اسم رمز Orion آغاز شد

سال جدید میلادی آغاز شده است و استودیوی CD Projekt Red آماده است تا توجه خود را از بازی سایبرپانک 2077 به سمت ساخت دنباله بازی معطوف کند. استودیوی جدید شهر باستون CDPR بر روی توسعه این بازی تمرکز خواهد کرد. Igor Saryziski طراح روایت داستانی بازی سایبرپاک طی توییتی اعلام کرد که این تیم آماده است تا کار بر روی پروژه Orion (اسم رمز دنباله بازی سایبرپانک 2077) شروع کند. این شروع پس از عرضه موفقیت آمیز بسته الحاقی Cyberpunk 2077 با نام Phantom Liberty و بروز رسانی نسخه 2.0 رقم اتفاق افتاده است.

طی همین توییت Saryziski اعلام کرد که پس از تمامی فراز و نشیب های عرضه این بازی، سایبرپانک 2077 فقط یک دست گرمی برای CDPR و برنامه هایش برای بازی سایبرپانک بود. این نوع هیجان برای کسی که روی چنین پروژه ای کار می کند، قابل درک است. به طور همزمان نمیتوان شرایط و آشوبی را پروژه سایبرپانک 2077 ایجاد کرده بود فراموش کرد. دنباله بازی سایبرپانک 2077 بهتر است که با چالش های بازی اول همراه نباشد.

اشتباهاتی که دنباله بازی سایبرپانک 2077 نباید تکرار کند

اگر به خاطر داشته باشید و از طرفداران این بازی باشید، فراموش نخواهید کرد که بازی سایبرپانک یکی از پر حاشیه ترین بازی های عرضه شده در تاریخ بازی های کامپیوتری بود. پس از بارها تاخیر، این بازی بلاخره در روز 10 دسامبر 2020 عرضه شد. در زمان عرضه این بازی پر از ایرادات فنی بود. محتوای بازی نیز با چیزهایی که بارها در تریلر ها و رونمایی های مختلف نشان داده شده بود تفاوت داشت. برخی از قابلیت های جالب توجه و جذاب بازی در نسخه نهایی آن وجود نداشت. عرضه این بازی هم بر روی کامپیوتر و هم بر روی کنسول به قدری ضعیف بود که بسیاری آن را یک کلاهبرداری خواندند. گیمرهای زیادی بازی خود را ریفاند کرده و پول خود را پس گرفتند. حتی شرکت سونی نیز تصمیم گرفت این بازی را برای مدتی از فروشگاه پلی استیشن حذف کند.

اما پس از تمامی این ماجرا ها CD Projekt Red از این بازی دست نکشید و از آن نا امید نشد. سه سال از این ماجرا میگذرد و حال می توان گفت که سایبرپانک 2077 به یک بازی کامل و بسیار روان تبدیل شده است. عرضه بسته الحاقی فانتوم لیبرتی نیز موفقیتی برای این بازی رقم زد که در زمان عرضه از آن انتظار داشتیم. حالا امیدواریم که تجربه عرضه این بازی برای CDPR درس خوبی شده باشد و این اشتباهات را مجدد برای دنباله بازی سایبرپانک 2077 تکرار نکند.

دیدگاهتان را بنویسید